Dusenie motora u krovinorezu Partner B 341



J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.50 (?)
16.7.2011 14:58
V té době 1:100, to 1:40 už bylo něco, ale u motorek, tam to bylo dříve, jako u zahradní a lesní techniky. Olej, který je určený výrobcem oleje na 1:50 nemůžete mísit 1:100, pokud nemá tento poměr uvedený na obalu. Ale zásadně se vychází z návodu stroje.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
host - 121.155 (?), 26.8.2009 10:08

Sem to řikal né .  Tchánovi se stalo to samý a já jsem právě udělal to nesprávné všechno jsem vyčistit rozšteloval jsem karburátor. Až nakonec sem mrknul na ten vífuk a ejhle byl zanesej až hrůza. Takže z opravy na 30 minut se mi vyklubala oprava na celý den protože jsem musel zase karbec pěkně seřídit aby makal na plný výkon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.201 (?), 10.5.2011 8:08

Tak úplne ten istý problém - dusenie motora 2T kosačky ZUNDAPP r.v. 82 vo vyššej tráve ako 15cm. Keď ju pridusí už sa nevedela dostať do otáčok. Nepomohla výmena filtrov, sviečky, vyčistenie karburátora, nastavenie predstihu. Nakoniec to bol úplne napchatý výfukový systém mastnnými sadzami. Pred tromi rokmi pri výmene piestneho rúžku mi v servise povedali aby som dával pomer benzín olej 1:50 pričom predpis je 1:100. Takže príčina upchatia výfukového systému je známa - v žiadnom prípade nemeniť pomer miešania benzínu z olejom predpísaný výrobcom. Teraz ide 29 ročná kosačka ako nová.

Marcel Zvolen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 70.100 (?), 10.5.2011 8:39

Sice to nemám jak ověřit, a možná nemám pravdu, ale jsem skeptický k tvrzení, že mísicí poměr 1:50 místo 1:100 způsobil masivní zanesení výfuku.  Mám dvojtaktní křovinořez 11 roků starý a výfuk je čistý. Je pravděpodobnější možnost, že stroj byl provozován v nevhodném režimu, pod otáčkami a tím docházelo k nedokonalému spalování. Běžný mísicí poměr 1:40 ve stroji provozovaném ve vhodném režimu žádné masivní zanášení výfuku nezpůsobuje.

Mísicí poměr 1: 100 u 30 roků starého stroje bych si dost rozmýšlel. Ale to je jiné téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.250 (?), 16.7.2011 14:00

Takže jaký poměr dávat? 1:50 nebo 1:100?!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 211.50 (?), 16.7.2011 14:58
V té době 1:100, to 1:40 už bylo něco, ale u motorek, tam to bylo dříve, jako u zahradní a lesní techniky. Olej, který je určený výrobcem oleje na 1:50 nemůžete mísit 1:100, pokud nemá tento poměr uvedený na obalu. Ale zásadně se vychází z návodu stroje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 16.7.2011 15:41

Souhlasím s vámi oběma, ale tazatel nikde neuvádí to hlavní, podstatné a to je druh oleje. ZUNDAPP z roku 1982 by měl mít motor (předpokládám) 80-175 cm3 a možná i klasiku použitou z motocyklu. Co výrobce předepisoval bývalo na těchto motorech v nálitku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.34 (?), 22.5.2018 9:34

Mne pred týždňom začal krovinorez pri kosení dusiť.Benzínu dosť, pomer benzín a olej dávam podľa výrobcu, filter čistý.Na radu suseda som povolil uzáver palivovej nádržky a krovinorez fingoval na 100 percent.Neskôr som prečistil uzáver a je to v poriadku.

Michal, Bratislava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 131.66 (?), 16.7.2021 11:44

Vyčistenie výfuku ani povolenie viečka nádrže nepomohlo. Ale zistil som po rozobraní karburátora že na prívode benzínu ako vstupuje mosadzná trubička benzínu do karburátora, je vo vnútri telesa karburátora dutinka a tam je umistnené palivové sítko a to bolo asi zvnútra(zospodu z neviditeľnej strany) zanesené. Sítko sa musí nejakým opatrným spôsobom vybrať a očistiť. Ja som ho chcel prečistiť čistiacim sprejom na mastnotu ale sítko mi odtiaľ vyletelo a nenašiel som ho. Tak som to zložil bez sítka a krovinorez funguje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.8 (?), 16.7.2021 20:44

Dobrý večer. jak se prosím zjistí, že je výfuk zanesený a jak se vyčistí? Křovinořez Stihl FS80 23 let starý (předloni po svépomocné výměně kliky, pístu, válce ložisek a gufer - vše originál Stihl, repase karburátoru Walbro, síťku lapače jisker vypaluji, plstěný a molitanový filtr vzduchu stejně jako palivový a svíčku sem tam měním). Po nastartování, pokud se nenechá a neprovozuje v poloze sytiče zdechá, plast nad výfukem mastný, jinak funguje bez problémů, lépe než FS100 čtyřtakt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.102 (?), 20.7.2021 12:59

Predchádzajúci prispievajúci poradili.

1. vyčistiť/vymeniť fitre

2. karburátor

3. servis

Príčinou je stále nekvalitnejšie palivo viažúce vodu (=biozložka z nula, na 10 % etanolu).

Takže bod nula:

1. Vymeniť benzín za čerstvý.

2. Kúpiť benzín nie na benzínke ale na predajni záhradkárskej techniky - ide o zmes uhľovodíkov bez biozložky (5l za cca 25 E) Viem, je to drahé, ale na odskúšanie jedna nádrž stačí.

3. Čistenie karburátora - občas pomôže sprej za cca 7 Euro. Nastriekať bez fitra na vstup vzduchu, nechať pôsobiť do druhého dňa a spustiť s čerstvým benzínom.

Ak motor/piest karbonizoval, občas pomôže servis. Ak nie, kúpiť nový celý krovinorez. 19 rokov je veterán...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika