Drtička větví - poradíte?



Stránky: 1,  2   
Antonín Foretník - (45) - 101.95 (?) 
21.4.2020 17:54, zobrazeno: 4816x

Dobrý den, poohlížím se po nějakém elektrické drtiči větví. Budu likvidovat větší množství stromů a keřů. Drtička by měla větve sama natahovat a vzít i průměr kolem 4 -4,5 cm. Jedná se mi o vaše praktické zkušenosti s konkrétní značkou a typem - jestli se například větve často nezasekávají, pohodlnost vkládání, zpětný chod, rychlost otevírání... Děkuji vám.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 5.131 (?), 21.4.2020 19:38
Mám drtič stiga válcový-samovtahování větví, zpětný chod, do 4.5cm, seřiditelná přítlačná deska.Za tyto peníze nic lepšího nekoupíte.Pak doplatit min.dvojnásobek na šnekový od bosche, ale jestli to stojí zato, netuším.Na principu frézy jako to to má stiga to má vícero značek, tak zbytečně nepřeplaťte za to samé.Výhoda je že když si jednu větev chystáte, druhá je automaticky vtahována do drtiče, pohodová práce.Omezujíci je jen vstup, proto si to chystám pákovými nůžkami, ty jsou do 5cm, aby to nebylo tak rozvětveno, pak to dát do rašlových pytlů a skvělý na topení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
krtek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (79) - 148.175 (?), 21.4.2020 22:32

Pořídil jsem si válcový drtič Riwall PRO RES 2844. Je levnější než Stiga a při porovnání popisu předchozího příspěvku má Riwall shodnou funkčnost. Jsem s ním naprosto spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.114 (?), 21.4.2020 21:46

Po letech, kdy jsme se mořili s nožovým drtičem Einhell, jsme letos zakoupili Bosch AXT 25 TC. Cena strašná, ale to, s čím bychom se mořili dva dny, udělal za dvě hodiny. Bere i rozvětvené křivé větve, poradil si s větvemi z kroucené vrby. Vtahuje si sám, jen občas je třeba mu pomoci, když jsou větve moc křivé a nesrovnají se do otvorů. Zasekl se snad jednou. Měli jsme ho koupit dříve. Iva P.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 168.161 (?), 22.4.2020 17:13

Dejte si pozor, když budete chtít drtič, tak vám dají rychloběžný a drtí noži. Pomaluběžným válcem drtí vždy štěpkovač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 153.50 (?), 22.4.2020 20:36

Kdysi dávno jsem koupil tehdy nejsilnější drtič AL-KO s noži. Asi to byla moje nejhorší koupě zahradního strojku - nevtahoval větve, přehříval se vypínal, rázy do prstů, produktivita práce nízká. Mnoho let jsem pak větve raději pálil. Sousedé zahrádkáři než by použili drtiče větve raději nosí do kontejneru. Shodou okolností jsem ho v neděli vytáhl a 3 odpoledne drtil větve z brslenu, zase mě ničím tento systém s noži nepřesvědčil. K drtiči s válci se nemohu vyjadřovat, ale myslím si, že v provedení hobby za jakoukoliv cenu na drcení velkého množství větví vhodný nebude, budou to vyhozené peníze. Pokud mohu doporučit větve spalte nebo si domluvte někoho s propfesionálním drtičem, štěpkovačem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ZAmatér - (15) - 120.5 (?), 20.6.2023 8:18
Pokud jsou větve ze stromů pro vás odpad, problém, klidně je odvezte z pozemku pryč. Pokud v nich vidíte živiny z hlubin půdy, zpracujte je válcový drtičem na štepku, kterou mulčujte okolo stromů, záhony nebo vložte do kompostu. Ušetříte za substráty, hnojiva, elektřinu pro čerpadlo na zalévání i záda, když nebudete muset zbytečně okopávat. Je to otázka přístupu ke své zahradě a svým penězům. Plaťte za odvoz surovin a dovoz téhož v jiném balení nebo recyklujte a šetřete sám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 34.11 (?), 20.6.2023 9:16

Můžete už konečně přestat s tím vaším spamováním hloupých reakcí na několik let staré příspěvky? Každý sám moc dobře ví, zda biodpad využije nebo se ho potřebuje zbavit, i bez vašeho ustavičného agresivního vnucování svých mouder, trolle ZAmatére alias ChlapčezDědiny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.140 (?), 20.6.2023 18:05

Tuto hloupou a agresivní reakci napsal Petr z H z trucfóra, 34.11

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 22.4.2020 20:48

budete používat pravidelně nebo jednorázově?

Pokud jednorázově, tak je lepší si stroj za nějaký ten peníz půjčit.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika