Drtic zahradniho odpadu - prevazne ostruziny



Stránky: 1,  2   
host - 79.189 (?) 
17.3.2008 17:25, zobrazeno: 17193x
Rad bych vas vsechny, kdo mate nejake zkusenosti, poprosil o radu. Chystam se koupit drtic zahradniho odpadu a nastava klasicke dilema - nozovy, nebo valcovy? Bude drtit urcite i vetve a asi ne vzdy uplne rovne. Dale by mel co nejdrobneji naporcovat ostruziny, listy a podobny zahradni odpad. Bojim se, aby tento odpad valcovym jen nepropadl co myslite vy? Noze, nebo valec? Diky za rady a postrehy, Tomas
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 133.105 (?), 17.3.2008 21:48

Na to co uvádíte bych dal přednost nožům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 77.39 (?), 17.3.2008 21:52

Nožový drtič mám, cpát do něj tenké lahouny ostružin je dost utrpení.Je potřeba to střídat s protláčením rovnými pruty. I tak řezanka z rozcupovaných ostružin za nic nestojí.Od tédoby dávám raději ostružiny na dno kompostu na provzdsušnění hromady odspoda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 18.3.2008 0:55

Podívejte se na příspěvek ze dne 8.3.2008 v 22.08 hodin Malá mechanizace-drtič větví, kde jsem dal odkaz na video i když je už několikrát upravovano/což zhoršuje kvalitu obrazu/, tak i přesto je na něm patrno, že zvládne i slabé větvičky.Jedná se o válcový nůž, který jde u každého takového typu, t.j.i kupovaného seřídit.U kupovaného by byl trochu problém dostávat slabé výhony k válcovému noži-není tam proto vhodný otvor, musel by jste sám si jej přizpůsobit.Na takový drobný materiál by mohl vyhovovat kladívkový, ten se zas nehodí na větve, které jsou o něco silnější.Stejným způsobem jsem se rozhodoval, co koupit.Zvítězil nakonec válcový, ale pak jsem si udělal vlastní, poučen z nedostatků kupovaného.K nožovému drtiči Vám své řekl pan Vysloužil.Jde koupit i kombinovaný, ale to už je cenově někde jinde.Na něj se také můžete podívat na zmíněné stránce a odkaz na něj je ve spodní části stránky, je tam uvedena adresa www.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.165 (?), 19.3.2008 16:55

Používám válcový drtič a mohu ho doporučit a na to co potřebujete je ideální. Válcová fréza si materiál po zachycení i vtahuje a jede to samo. Když vidím souseda jak se moří s pár větvičkami s vysokootáčkovým drtičem s noži a pracně tam cpe větvičky, tak se musím jen pousmát

Za 10 let co to používám jsem nic neopravoval.Soused už vyměnil několik sad nožů a raději s ním už ani neřeže a pálí větve na poli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.2 (?), 19.3.2008 18:33

Třeba Drtič zahradního odpadu Stiga Bio Quiet. Znáte někdo tuto značku? A ještě jeden pod-dotaz: Nebude štěpka z válcových drtičů hůře kompostovatelná než drť z nožových?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 19.3.2008 20:24

Domníváte se dobře, že z válcových drtičů bude štěpka hůř na kompost.Z válcových drtičů, které jsou v převážné míře na trhu, vychází štěpka o délce cca 3 cm.U nožových štěpkovačů je drobná a na kompost velice vhodná.V podstatě to je "hoblovačka".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.62 (?), 30.3.2018 14:21

Zdravím jde vidět že tomu opravdu rozumíte mám na vás tedy dotaz, zajímá mne zda by mi na mou malou zahradu stačila jedna z klasických drtiček napřiklad Blanco 56? předem děkuji za odpověď. Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.105 (?), 30.3.2018 18:03

Tak k tomu doporučuji dřez s odpadem uprostřed a otočnou baterii, přece jen některé větve mají bujný obrost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef Svojanovský - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (80) - 255.238 (?), 19.3.2008 21:19

Pokud chcete kupovat štěpkovač, podívejte se na stránky firmy Bystroň.Je to od 12.000,-Kč nahoru, ale můžete se na jejich stránkách podívat i na video ke každému stroji.Velice hezky uděláno.Po stránce bezpečnosti na úrovni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika