Ladění motoru křovinořezu



host - 90.29 (?) 
16.3.2018 14:51, zobrazeno: 5540x

Dobrý den, jsem štastnám majitelem Křovinořezu FS 240 od Stihlu,2 roky maká na samotě a vše v pořádku, nicméně, ačkoliv si techniku servisuji sám, jedna věc mě trápí, a u Polačka ve Vsetíně kde jsem to kupoval, mi to poladit nepoladili, ikdyž sem jim to říkal na zaruční prohlídce po sezoně.

Jde o to, že při každém cca druhém přidání plynu naprudko tj. ne plynule ale prostě zmáčknutí plynu se, než se křovinořez roztočí mírně propadnou otáčky jako by se chtěl podusit a až pak zabere, při běžné práci to nevadí, ale čistě z hlediska (tak to nemá být, mě zajímá s kterým šroubem a jak poladit, vím,že je to specifické pro špatné nastavení jednoho z regulačních prvků, někde jsem to četl, ale to forum už nedohledám.Uměl by mi někdo říct, kde je problém a jak tento propad odstranit??.Předem děkuji všem co nad mým příspěvkem stráví čas a poradí!!.Komerčním servisům to asi přijde v pořádku, mě ne, jinak křovinák je skvělý!!!. 

děkuji!!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 50.238 (?), 16.3.2018 22:50
Mám taky stihl a myslím si, že Vám to jde z příliš nízkého volnoběhu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.47 (?), 17.3.2018 5:29

Řek bych že to poladí jen technik s počítačem, jednou za pár let to ta mašinka potřebuje. Pila i křovinořez nám chytá na druhý pokus. Nemám náladu se na zahradě šťourat se šroubovákem v motoru. Na zahradu mám 7km, tam jedu pracovat ne se v tom hrabat. Prostě to dej do servisu, ušetříš si trápení a zlobení.yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 96.42 (?), 17.3.2018 8:09

L trysku lehounko otevřit a přidat lehounko volnoběh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.29 (?), 17.3.2018 16:26

Pánové!! moc vám děkuji za vaši radu s nízkým volnoběhem, ano máte pravdu, pocitově se mi volnoběh zdá až příliš nízký, takže malinko pootevřu!! děkuji ,já sito myslel, ale raději se zeptat někoho kdo mě v tom případně utvrdí!! díky!! Jinak opakuju, je to bomba stroj, jen mě mrzí, že nemá vyvýšený sloupek jako HQ 535rx ten se mi hodně líbí, dokonce jsem ho chtěl vyměnit za HQ ale četl jsem zde rozporuplné názory na kvalitu tohoto stroje 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bigj66 - (16) - 38.146 (?), 18.3.2018 7:53

Mám HQ 535rxt a je to v pohodě dobrá mašina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.117 (?), 19.3.2018 13:57

U více strojů novější konstrukce vidím tento neduh- hlavně u ne zcela zahřátého motoru. Domnívám se, že výrobci při snaze dosáhnout úspor spotřeby a splnění exhalačních limitů jdou na hranu sežízení či návrhu karburátoru a pak chudší směs trochu v přechodech motor dusí.
IvanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.71 (?), 19.3.2018 17:37

Na toto môže byť niekoľko pohľadov.

Prečo má niekto snahu vytáčať ni celkom zohriaty stroj?

Alebo

Výrobcovia musia plniť emisné limity.A to sa klasickým dvojtaktom nedá. Aktuálne si do lesa beriete násobne zložitejší ako predchádzajúca generácia.A bude hůř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.66 (?), 2.5.2018 21:16
Dobrý deň. Mám kosačku Variilux V-BFS43. Potreboval by sim poradiť z nastavenim zmesi. Na voľnobehu aj pri pridani plynu ju dusí a nejde poriadne do otáčok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 4.179 (?), 29.7.2021 19:50
Dobrý den mám dotaz při přidání plynu pokaždé chcipne motor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika