Dolmar MS-4300.4 U



host - 89.232 (?) 
3.5.2017 13:45, zobrazeno: 5995x

Caute,

kupujem novy krovinorez, uz mam aj vybrati Stihl FS111, ale potom som nasiel v obchode blizko Stihl predajne Dolmar MS-4300.4 U za este menej ako ten Stihl. Co je to za stroj? Parametrovo vyzera dobre, aj nazivo celkom solidne, ale vydrzi to nieco?

P.K.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.175 (?), 3.5.2017 13:58
Pred dvomi rokmi som mal požičaneé na 2 týždne ako úplnú novinku na skúšku. V strednej výkonnostnej triede je to podľa mňa top voľba. Je to klasický 4T motor, tj menšia spotreba, nižšia hlučnosť, vyšší krútiaci moment. Mínusom môže byť len o niečo vyššia hmotnosť a skladovacia poloha pri dlhšom odstavení. Jaro Š.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 199.75 (?), 3.5.2017 14:17

Používam na klčovanie. Mám aj pílovy kotúč (zn Stihl), je to silnejšie ako 334, niekedy sa dokonca rozbehne i po záseku a zastavení kotúča. Mne hmotnosť nevadí. Ale dnes by som si rád doplatil za gumové siletnbloky tlmenia otrasov. No a na špinavú robotu si pripravte náhradný filter, ktorý sa pri rôznom nakláňaní upatle od oleja. Na kosenie strunou je to príliš silné, na malinčie tak akurát.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.3 (?), 3.5.2017 16:22

Nedávat víc oleje do motoru, než je psáno v manuálu. 0.08 litru nevadí 0.15 litru zacáká filtr, povolí těsnění v cirkulaci oleje. Méně oleje je lépe. A bude spokojenost s velkým S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 199.75 (?), 4.5.2017 10:54

Som vždy medzi ryskami. Lenže je rozdiel kosiť a klčovať. Pre náročné terény = vertikálny pohyb - sa odporúča horná hladina. Ja ho mám naozaj na klčovanie. Sem tam sa zasekne, t.j. otrasy = viac oleja. Zatiaľ má dva roky a drží. Filter mám len druhý a premývam filtrer éterovm sprejom. Ak už sprej nepomáha, treba kúpiť filter. Pred dvoma týždňami som zrušil hájik výmladov cca 2 áre hrúbky kmeňa do 5 cm. Do troch centimetrom stačí trojlist, na viac treba radšej rezný kotúč. No a malinčie sú aj šípky výšky tak 3 - 4 m, hrúbka kmeňa opäť 3 - 5 cm, kľudne aj v desiatich prútoch. Tam sa dá začínať vo výške očí alebo aj vyššie. Vodorovná poloha, resp. mierne sklonená je len pri tráve.

Myslím si, že na bežné kosenie stačí aj slabší model. Pre moje klčovanie vyhovuje, ale dnes by som kupoval s profi tlmením vibrácií. Ušetril som stovku E :) Nepoužívam profesionálne, ale len príležitostne asi 20-krát za rok, väčšinou aj na trávu - zásadne výšky vyše kolien, t.j trojlist. Až na vibrácie je to profi trieda, t.j. drží a vydrží aj nešetrné zobchádzanie. Údržbu nepodceňujem, pipetu mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 251.91 (?), 4.5.2017 12:34
vdaka za odpovede. Ja budem kosit tiez svahy pod lesom, dost prudke, stary krovinorez som mal 0.95 kW a +-stacil, tak som vyberal nieco podobne. Favorit je Stihl111 1.05kW. Potom som zbadal tento dolmar za 415 eur co je menej nez Stihl a vykonova rezerva neuskodi :), ale ked sa pri naklanany bude spinit filter to sa mi nechce cistit stale. A chcem ho pouzivat aj doma so strunou. P.K.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 60.45 (?), 4.5.2017 14:05

Mám 335.4U, normálně seču, jako s dvoutaktem, filtr je čistější, než u dvoutaktu. Mohu vyfotit, i když je tmavý od nového.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 199.75 (?), 5.5.2017 14:38

S tým čistením to nie je tragické. Mám 334 na normálnu trávu a 4300 vo vinici. ktorá je hodne zanedbaná a dávam ju postupne do poriadku. 4300 nepadádá do kolien pri vysokej a odolnej tráve ako 334, t.j. zvýšený výkon cítiť pozitívne. 4300 zvládne aj to, o čom by sa s 334 nedalo ani uvažovať. Sthil je veľmi dobrý, ale pri rovnakých parametroch drahší a ľahší. Formix je upravený dvojtakt, Dolmar je štvortakt. Ja mám 3-x Dolmar, 2x Dakr a 1x Stihl (rosič). U mňa vyhral štvortakt a čo najvyššie objemy = výššia spotreba, hmotnosť, ale aj výkon. Teda aj ušetrený čas.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 38.237 (?), 18.5.2017 21:42

To mazanie je spoľahlivé? Ešte to nikto nezadrel?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika