Dolmar MS-34U



host - 164.28 (?) 
4.5.2018 12:42, zobrazeno: 2326x

Dobrý deň,

prehrabal som celé fórum (a vlastne aj internet, a to aj nemecký) a nenašiel som skúsenosti majiteľov, a vlastne ani nič viac než len základné informácie (2t, 34ccm, 1.15kW, 6,4kg). O ostatných modeloch od Dolmar je toho popísané dosť.

To môže znamenať aj to, že kto má - ten kosí a nepotrebuje o tom písať. Alebo že ide o model, starší než Internet :)

Prosím, ako to teda je? Zrejme ide o hobby triedu, nie príliš propagovaný model a tým pádom aj majiteľov je málo? Máte skúsenosti?

Vybral som si ho (predbežne) aj kvôli blízkosti kamennej predajne/servisu, kosím nárazovo tak 3x ročne 10á + 5á vinohradu a zarasteného pozemku (žihľavy, hustá tráva...). Doteraz si požičiavam 4takt od Ryobi (na ktorom je najlepšie to, že sa dá zložiť do auta a previezť), a 14rokov starý OleoMac (tuším Sparta 25?), nevadí mi ani jeden - predsalen času mám dosť a som hobby. No ale rád by som niečo a) vlastné b) jednoduché na používanie a údržbu - 2t c) čo vydrží aspoň 5-6 rokov a servis blízko

Cena vyhovuje (cca 250 Eur, 6400 CZK), prekvapilo ma že v 2taktoch má Dolmar potom rovno 340U (farmár za 400 Eur) a nič medzi tým.

Budem rád za akékoľvek info a rady, vopred ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.8 (?), 5.5.2018 0:51

V této cenové relaci si většina lidí raději koupí lépe vybavenou čínu. MS-34U má pouze jednoramenný popruh a chybí nastavení řidítek bez použití nářadí. Navíc Makita EBH341U se dá pořídit už do 350 Eur.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 249.216 (?), 5.5.2018 7:40
Ďakujem za radu. Číny som pozeral tiež, no blízko mám len Hecht, Riwall (čo sa servisu týka). Nie som technický typ, olej zvládnem vymeniť a namiešať ale v motore sa nepovŕtam, uprednostnil by som preto radšej prevereného výrobcu s dobrým servisom - Dolmar mám za rohom, bral som od nich aj pílu. Jednoduchý popruh ani nastavovanie imbusom nevadí - tak kosím teraz a bez problémov. Makita (resp. 335.4) je už pridrahý, resp časom skončim asi len s 5á záhradou pri dome takže možno až zbytočný výkon (ale ide hlavne o cenu). Ešte je možnost 4 taktu MS 245.4, tam ale mam obavy o výkon - posekám metrové žihľavy a nálety tak do 1,5cm?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika