Dolmar MS 335.4U nebo Stiga SBC 425 HD



host - 9.6 (?)
22.9.2016 15:15

Motor Robin má přítlakové mazání - mezi klikovou skříní a rezervoárem oleje je ventil a při distribuci se využívá spodní strany pístu. Pochybuju o tom, že by to nemělo bejt naklápěný. Pro ty, co chtějí hecht, doporučuju si přečíst příspěvky u nich na facebooku. Moc solidní asi nebudou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 250.205 (?), 18.9.2016 8:59, zobrazeno: 5920x

Který z těchto 4t křoviňáků? Plánované využití na obsékání kolem plotu, stromků několikrát ročně cca 500m2

Servis mám od obou kousek, pro Dolmar mluví o trochu vyšší výkon, ale zase Stiga vyjde o 1500 levněji...

Je v nich rozdíl, nebo je to prašť jak uhoď?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bigj66 - (16) - 38.146 (?), 18.9.2016 12:12

A co takhle Makita EBH 341U to je dolmar v modrém a je levnější

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 20.9.2016 21:38

Oba dva křováky jsou kvalita a je vcelku jedno, který vezmete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 149.212 (?), 22.9.2016 8:59

Teď se objevil v akci v Hechtu 4t křovinák Hecht 133R za 4tisíce... Máte s ním nějakou zkušenost? Snažím se držet hesla Hecht obcházej obloukem, ale výkonově je podobný a je 2,5x levnější... což je celkem nezanedbatelná úspora

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 21.100 (?), 22.9.2016 12:43
Taky jsem na 133R přemýšlel. Vídávám ho v akci když jezdíme na obědy. Docela velký areál s tím pravidelně jeden borec vysekává a je s ním spokojený. Udržuje sice nízkou trávu, takže není používán na nic náročného, ale vzhledem k veliké ploše, kterou s tím seká, se dá očekávat i nějaká životnost. Dle prodejců Hechtu se ale nesmí naklápět, jako motory Subaru Robin (Dolmar, Makita) nebo Honda a navíc se dá očekávat životnost ála loterie - dobrý, špatný kus. A vzhledem k tomu, jak je Hecht (platí i pro Mountfield) zvyklý řešit reklamace, půjdu do něčeho co loterie není. Tedy do Makity nebo Dolmaru. Sice jak jsem slyšel jejich český servis taky stojí za nic, ale motory Robin jsou (soudě nejen dle českých, ale i zahraničních fór) držáky. Pokud byste chtěl raději Hondu, tak v Moutfieldu je v akci OM BC 360 za necelých 8500,- což je taky lákavé a bude to asi nejlevnější křovák Honda na trhu. Pravdou však je, že mě levné čtyřtakty hodně lákají - třeba Fuxtec FX-4MS315 za 4500,-, který má rozdělávací tyč, takže převoz v autě v paráda. No nevím, nevím. Jenom doporučuji vyhnout se 4t křovákům Ryobi. Sice značka, ale motory trpí na ošoupání plastových vaček. Nemá někdo zkušenost s tím Fuxtecem?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 107.146 (?), 22.9.2016 13:18

Mám zkušenost akorát s křoviňákem od Stigy, Dolmar neznám. Ale za sebe mohu říci, že Stiga je šrot na úrovni čínských křoviňáků. Omylem jsem ho před časem koupil po dobrých zkušenostech se sekačkami Stiga, ale křovinořez od této značky už fakt ne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 9.6 (?), 22.9.2016 15:15

Motor Robin má přítlakové mazání - mezi klikovou skříní a rezervoárem oleje je ventil a při distribuci se využívá spodní strany pístu. Pochybuju o tom, že by to nemělo bejt naklápěný. Pro ty, co chtějí hecht, doporučuju si přečíst příspěvky u nich na facebooku. Moc solidní asi nebudou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.205 (?), 22.9.2016 17:51

a na které stránce na facebooku? díval jsem se na jejich oficiální, ale tam jsem od lidí nic nenašel...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 155.38 (?), 23.9.2016 8:11

To mazání jsem myslel tak, že Robin i Honda mají mazání, které umožňuje jakkoliv naklápět za chodu motor.

Oba motory mají mazání olejovou mlhou - co máte na mysli tím "přítlakovým"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.6 (?), 23.9.2016 11:12

Pokud jde píst do dolní úvratě, olej je vytlačen kanálkem do hlavy motoru, pokud jede píst do úvratě horní, pak je olej natahován do klikovky. Asi tak :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika