Dobíjení - Starjet



Stránky: 1,  2   
host - 86.140 (?) 
13.5.2013 19:20, zobrazeno: 25019x

Dobrý ten vlastním starší zahradní traktor Starjet.Potřeboval bych poradit koupili jsme novou baterii dobili jí a dali do traktůrku.Ale když s ním sekám delší dobu vypnu ho tak už nejde znova nastartovat-slabá baterie.Vypadá to že traktůrek nedobíjí baterku.Chtěl bych se zeptat přez co je baterie dobíjená? jedna se o motor briks vanguard.Někde jsem četl že tam je Tyristor je to tak?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 232.125 (?), 13.5.2013 22:42

Zdravím, pod setrvákem je statorová cívka alternátoru, setrvák má permanentní magnety a tak na těchto dvou vodičích, které vystupují z pod setrváku naměříte cca 27V střídavých naprázdno. Tímto napětím je napájen dobíjecí modul a na jeho výstupu je cca 14V stejnosměrných s omezeným proudem cca 2,5A. Dobíjecí modul je hliníková žebrovaná krabička s konektorem. Originální modul je poměrně drahá součástka, ale lze ho za čtvrtinovou cenu nahradit modulem z čínských skůtrů. Původem výroby se nemusíte obávat, i originální díl pochází ze stejné země. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.140 (?), 14.5.2013 7:14

Děkuji za radu.Takže ta cívka by měla být s tím modulem někde na motoru? zkusím se po tom dneska podívat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 171.162 (?), 14.5.2013 8:23

regulační modul je černou hmotou vylitá kostička tuším že na pravé straně motoru? Je přichycen dvěmi šrouby. Než jej ale vyměníte zkontrolujte si dobře kabeláž, zejména konektor vpravo co vede od regleru a je asi v úrovni hrany zástěny co je pod volantem. U celkem nového traktoru jsem měl stejný problém a tenhleten konektor zvesela "svařoval"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 155.211 (?), 15.10.2014 20:27

Zdravím, mám stejný problém.

Vyměnil jsem dobíjecí modul za nový (originál) ale mám na výstupu z modulu 23V a na baterce nenaměřeno žádné zvíšené dobíjecí napětí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 136.63 (?), 16.10.2014 8:00

Zdravím, změřte napětí na vodičích vystupujících z podkrytu ventilátoru. Jsou to dva vodiče stejné barvy (někdy žluté, jindy šedé). Na nich by mělo být cca 17-19V střídavých. To je základní změření zda je vpořádku vinutí nabíjecí cívky, odpor proti kostře motoru by měl být v řádech kiloohm. Pokud tomu tak je a zapojíte nový modul včetně jeho ukostření, tak to musí dobíjet. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 65.111 (?), 20.6.2018 10:03

Ozivuji tohle starsi tema a mel dotaz na nekoho, kdo rozumi dobijeni na zahradnich trakturkach. 

Mam P6ku a uvazoval jsem, ze bych si na traktor pribastlil nejake pracovni 12V LED svetlo. A otazka zni jaky odber muze pracovni svetlo mit, abych po vypnuti traktoru dokazal znovu nastartovat? Jak rychle je dobijeci modul baterii pri provozu schopen dobijet?

Modelovy priklad: Zacnu sekat, roznu pridavne svetlo, sekam, sekam, vypnu klicek vysypu travu nebo vycistim tunel, chci startovat a uz to nejde, protoze svetlo melo vetsi odber nez byl modul schopny baterce dodat.

Dekuji predem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 103.252 (?), 19.5.2020 9:53

Dobry den, prosím o radu ohledně dobíjení zahraního traktoru

při zapnutí žacího zařízení přestavá dobíjet rosvítí se kontrolka dobíjení

a vybije se baterie, jinak dobíjí Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 108.240 (?), 14.8.2022 20:12

Dobrý den

Podařilo se odstranit závadu? Mám stejný problém.

Díky David

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.12 (?), 31.3.2023 19:21
Dobrý den podařilo se odstranit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika