co soudíte o vari pony II/A



Stránky: 1,  2,  3   
host - 91.98 (?) 
29.1.2008 18:32, zobrazeno: 53108x

mam zahradu 1600m2 políčko 60x30 lehka puda potrebuji sekat travu i provadet lehčí prace na poli

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.1.2008 18:56

Toto jste si asi přečetl: www.vari.cz/detail-produktu/malotraktor-pony-ii-a.html . Z toho plyne, že malotraktor je hobby a je určen k méně náročné zátěži - tedy např. jestli očekáváte orbu v těžké půdě, nebo dopravu v těžkém terénu v lese, tak bych doporučil snížit svoje nároky, nebo pořídit jiný stroj. Na druhou stranu je zde použit kvalitní motor, a tak již záleží na Vaší náročnosti. Ještě bych upozornil, že je zde použitý klínový řemen, který má svoje hranice efektivního přenosu síly a nižší životnost, ale zase jeho výměna není demontáž převodovky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.98 (?), 29.1.2008 19:09

ale já jsem psal že mám políčko kde je lehká puda a zahradu mam v opravdu mírném svahu nic víc nemíním vozit dřevo z lesa atd.snad připadá v mem případě pouze svoz sena popř. brambor  díky za vaši reakci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 29.1.2008 19:23

Já jsem si to opravdu přečetl:))), ale chtěl jsem zdůraznit, abyste si uvědomil, že v tomto by mohl být problém. Znám hodně lidí, kterým to nyní stačilo a více nepřipadalo v úvahu, potom uviděli další využití a možnosti a zjistili, že je škoda, že nemají silnější, případně vhodnější stroj. Pokud máte jasno, tak  tím lépe pro Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.98 (?), 29.1.2008 21:24

Chci se zeptat, jestli lze použít motorovou jednotku z teto vari i na jine typy vari popř. tera? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.167 (?), 30.1.2008 7:20

VARI je ve všech směrech výhodnější než  TERA nebo PONY. 

Tera má slabou převodovku, Pony je zřejmě lepší než Tera, ale pokud budete chtít dělat i něco jiného než jen sekat trávu, doporučuji z uvedené trojice jedině Vari.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.202 (?), 30.1.2008 10:05

Pony II/A má nevýhodu jen v tom, že se musí přehazovat dost blbě řemen pohonu mezi řemenicemi při potřebě změny otáček. Druhá nevýhoda a dle mě nejpodstatnější je to, že nemá zpátečku. Jinak opravdu dobrý stroj kterým mám asi 5let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.20 (?), 3.2.2008 10:55
Nemáte někdo nápad jak tam udělat zpátečku, nebo tam integrovat nějakou převodovku se spojkou??
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 25.207 (?), 9.2.2008 10:22

Jsem majitelem uvedeného stroje a to již 8 let, za tuto dobu jsečm s ním oral, kultivátoroval a sekal zahradu o velikosti 7 arů. V zimě ho používám jako sněžný pluh. Uvedené operace jsem provozoval v mírném svahu a nemám nejmenších výhrad. Jediná slabost byla, že při první orbě (nepřipravené políčko, zarostlé trávou) Zuzana (tak stroji říkáme), ne že by neměla dost síly, ale při orbě, ikdyž jsem měl orebná kola, tak při hloubce brázdy cca 15 cm hrabala na místě. (Orbu vyřešil soused s traktorem) od té doby to ořu sám a bez problémů.

           O.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 161.9 (?), 9.2.2008 13:56

Tento citát je přímo z www.vari.cz.

Pojezdová kola mají traktorový desén a mají v ráfku zabudované volnoběžky pro jednouduchou manipulaci při práci (např. otáčení, couvání ).

Má, nebo nemá tento stroj zpátečku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika