Cistenie zeleznicnych drevených podvalov



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 26.219 (?) 
11.6.2010 7:19

To svinstvo z pražců nevyprchá ani po desítkách let. Smrdí to pořád, což o něčem svědčí. Podobné svinstvo se používalo na impregnaci telefoních sloupů. Jeden, starý 40 let, i když se zdál již neškodný, po rozřezání a rozštípání smrděl jak nově nakarbolínovaný. Zasmradil mi celou kotelnu na několik dnů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
sengge - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (281) - 151.168 (?), 11.6.2010 15:43

Toto téma tu bylo už několikrát - zadejte si do rubriky "Vyhledávání" téma "železniční pražce", a vyskočí vám několik témat.

Třeba tohle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 134.105 (?), 11.6.2010 16:15

V pražcích není arzen, ne? Je tam pouze karbolín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 143.167 (?), 11.6.2010 17:00

když sem se o to zajímal, tak jsem někde vygůglil, že je... Ale třeba je to kec.

Každopádně je to svinstvo kdejaký a je to zadarmo drahý

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 78.38 (?), 11.6.2010 20:14

Životní prostředí... ostatní ať se starají a pečují a JÁ si můžu dělat co chci ať ušetřím na rozdíl od těch blbců.Pamatuji si to z dob kdy jsem měl chatu na Lipně a nepropustnou žumpu, kterou jsem několikrát ročně vyvážel, ale sousedi měli proseklou žumpu a jen si lebedili, jak na to vyzráli. Ale to, že se koupou ve vlastních fekáliích to už pro ně bylo druhořadé, hlavně, že se ušetří.A v hospodě se pak rozčilovali, že voda smrdí, je zelená od řas...

Velice krátkozraké a sobecké řešení.

Ivan 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.105 (?), 11.6.2010 18:09

Mě se to nějak nezdá, to by už bylo moc - kolejiště jsou velmi dobře odvodněné a kdyby začal ten arsen unikat do spodních vod, byl by to solidní průšvih. Většina solí arsenu jsou dobře rozpustné, takže by takové ošetření pozbylo smyslu. Navíc tohle pálí v cementárnách a tam také nejsou nějak extra vybaveni na takové množství arsenu. Spálí ten karbol vysokou teplotou to jo, ale s arsenem by to byl problém. Bylo by zajímavé změřit složení spalin během spalování pražců v dřevoplynovém kotli. Teplota je tam vysoká stejně jako v pecích cementáren a kyslíku je také dost. Karbol je uhlovodík, takže žádný chlor nehrozí a tím pádem ani dioxiny. Na druhou stranu by mohlo jít o vysoce výhřevné palivo díky tomu karbolu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika