Brogio - nástroj pro křovinořezy



host - 128.19 (?)
24.3.2010 17:07
Napadá mě jestli za ty závady nemohou vadné ruce a hlavy dotyčných pracovníků. Podobná závada se mi stala když jsem měl nasazen kotouč na větve a shodou okolností se mi tvrdě zasekl do kmene vzrostlého stromu tak, že se mi rázem ohnula hřídel náhonu. Pracuji s křovinořezy hodně často, nasazuji všechny možné nástroje ale něco podobného se mi ještě nestalo krom jedné vyjimky. Chce to víc opatrnosti a nemávat křovinořezem bezhlavě ze strany na stranu. Vždy je třeba myslet na to co ten který nástroj zvládne. Silnější kmeny na které řetězák nestačí a musí je okusovat, bez problému seká trojzubec. Na oplocenky kde jsou silnější nálety bude trojzubec vždy nejlepší a nejuniverzálnější.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 234.163 (?), 17.8.2008 7:09, zobrazeno: 19419x

Dobrý den. Při brouzdání internetem jsem našel podivný řetězový nástroj pro křovinořezy Brogio. Na videu to vypadá dost nebezpečně, protože není použit žádný kryt. Máte někdo zkušennost s tímto sekacím nástrojem?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.138 (?), 17.8.2008 9:08
Moc by mne zajímalo vyjádření státní zkušebny, které se mi nepodařilo nalézt. Vlastní ukázka probíhá bez krytu což už je první chyba. Z mého pohledu je jen otázka času, kdy kousek řetízku uletí a potom - nechci domyslet. Nejen z poslední ukázky je evidentní že motor je na to příliš slabý, s tím stromečkem si to prostě neporadí. Je to dáno silným řetězem, který vytváří příliš silný průřez hmotou. Připomíná mi to jednoho zlepšovatele, který místo plastové struny používal ocelové lanko?? Žádná oficiální firma to nenabízí, aspoň jsem si nevšiml.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 234.163 (?), 17.8.2008 10:26
Píšou něco o pevném pracovním oděvu, botech, přilbě, rukavicích..., ale nic o výrobcích křovinořezů, kteří tyto nástroje schválili k používání na svých výrobcích, nic o homologaci... ale zajímavé to je, takový mulčovač.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 163.134 (?), 11.9.2008 18:32

Ten kryt tam není proto aby jste viděli jak to maká, nikde není napsáno že se má dělat bez krytu. OK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 87.140 (?), 14.11.2009 18:14

Zdravím Vás, brogio jsem začal používat, protože udržuji poměrně rozsáhlý pozemek, částečně les. Kdo s tím nepracoval, neví absolutně o co jde. Odlomení článku řetezu je málo pravděpodobné, články jsou svařené a velmi pevné. Ani po cca 500 h není znatelné opotřebení a to jsem párkrát "našel" kámen nebo kus betonu. Ovšem všechno je dané typem křovinořezu. Spíše tedy výkonem. Na Hondě (výkon cca 1.2k) se motor trápil, motor se líně roztáčel. Teď je brogio namontované už dlouho na STIHL FS400 (2,6k) a to je paráda. Nástroj nezná odpor, stará tráva, nálety, křoviny, ostružiny... okamžitě posekáno, rozdrceno... a to do průměru 10mm, silnější chce chvíly "bobrovat". Samozřejmě používám kryt na kose (poslední článek je cca 12mm od krytu, takže pokud by se uvolnil, tak pouze směrem do boku nebo vpřed) a ochranou přílbu s drátěným krytem (jako s pilou). Občas mně brnkne kus větve a je to cítit. To, že není brogio v nabídce prodejců techniky bych spíš přisoudil neschopnost distributora. V Itálii, v Německu a ve Švýcarsku je to v komunále poměrně běžná věc. Taky si nemyslím, že by bylo extrémně namahané spodní ložisko, chod je bez vibrací, pro jistotu častěji mažu. Karel V. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 179.250 (?), 24.2.2010 9:10

Tento článek je velice zajímavý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.219 (?), 24.2.2010 13:28

Také mám s tímto nástrojem "dobrou" zkušenost. Honda UMK 435 - protočený spoj hřídele náhonu a spojkového bubnu po 2! dnech práce v sadě, OM 750 stržená úhlová převodovka po 4! dnech práce v komunále, FS 400 stržená úhlová převodovka po necelých 2! týdnech vyžínání oplocenek. Ani jeden už tento "nástroj" na křoviňák určitě nenasadí. Vemte prosím v potaz váhu, vibrace, rozběhové a doběhové odpory a hlavně kopance při nárazech ve vysokých otáčkách. Jeden kolega to popsal jako "orebné návkeky na předních kolech osobáku."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.19 (?), 24.3.2010 17:07
Napadá mě jestli za ty závady nemohou vadné ruce a hlavy dotyčných pracovníků. Podobná závada se mi stala když jsem měl nasazen kotouč na větve a shodou okolností se mi tvrdě zasekl do kmene vzrostlého stromu tak, že se mi rázem ohnula hřídel náhonu. Pracuji s křovinořezy hodně často, nasazuji všechny možné nástroje ale něco podobného se mi ještě nestalo krom jedné vyjimky. Chce to víc opatrnosti a nemávat křovinořezem bezhlavě ze strany na stranu. Vždy je třeba myslet na to co ten který nástroj zvládne. Silnější kmeny na které řetězák nestačí a musí je okusovat, bez problému seká trojzubec. Na oplocenky kde jsou silnější nálety bude trojzubec vždy nejlepší a nejuniverzálnější.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 24.3.2010 17:43

Je to stále a pořád dokola. Nějaký Talián potřebuje oživit výrobní program a tak stvoří "zaručeně nejlepší " žací nástroj a vrhne ho do světa. Přidá video z kterého je patrné, že stejnou práci ve stařině by zvládla kvalitní struna, práci výrobci dodaného trojcípu tento "zázrak" dělá nejméně dvojnásobnou dobu. Kdyby výrobci zjistili, že lze takový nástroj na všechny stroje a práci použít, dávno by ten Talián neměl co vyrábět! Vrcholem všeho pak je Český člověk, ten nejen, že velice rád vezme reklamní masáž za své, ale ještě najde dalších 50 možných použití. To že jsou stroje konstruovány na nějaké hodnoty mu je fuk (viz práce se strunovou hlavou bez krytu a seřezávače se strunou 1/2 metru na každou stranu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 2.50 (?), 25.4.2010 10:37

Tak mám dojem že vy co tuto hlavu s řetězem haníte jste nikdy nepracovali s křovinořezem.Já pracuji s křovinořezem minimálně 5 měsíců v roce tak si myslím že mám právo tento výrobek hodnotit.Je to vynikající pomocník při sekání.Samozřejmě že musíte mít silný křovinořez.A prosím nepleťte si křovinořez s vyžínačem.V tom je rozdíl a veliký.A co se týče ochranných pomůcek tak by jste měli mít profesionální vybavení a ne jít sekat v kraťasech a tryčku.Pracuji s těmito stroji 12 let a zatím se mi nic nestalo.Je to o tom aby ten kdo s tím pracuje dodržoval bezpečnostní předpisy.A na závěr.Kdo k tomuto výrobku nemá důvěru nemusí si ho kupovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika