Benzinová sekačka neseká dobře



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 148.151 (?) 
29.8.2017 11:00, zobrazeno: 25470x

Prosím o radu. Mám benzinovou sekačku, označení Garden master 40 PP, kupovaná v Mountfieldu, stáří cca 2 roky, žádné dělo, obyčejná sekačka na můj nevelký trávník. Při sekání jsem zjistil, že v posekané trávě za sekačkou vždy zůstane pár neposekaných stébel trávy (na dráze 1 m cca jedno až dvě stébla tyčící se nad úroveň ostatní posekané trávy). Nevíte někdo, v čem může být problém? Mám nabroušený a vyvážený nůž, motor jede normálně a nevynechává, koš vysypaný, vnitřní stěny sekačky očištěné. Fak už nevím, čím by to mohlo být.. Podobou sekačku jsem měl v minulosti, vydržela 10 let a sekala bez problému (stejná konstrukce i nůž, pouze starší model). Předem děkuju zkušenějším kolegům za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 33.3 (?), 29.8.2017 13:03

Jste puntickar vemte rucni nužky a ty dve stebelka ustrihnete   a metr aby nebylo jedno steblo vetsi jak to druhe

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 148.151 (?), 29.8.2017 13:13

Jako vtip dobré, ale nevidím smyslu v tom, chodit za sekačkou (která je od toho, aby sekala) a stříhat rávu. Ono těch stébélek, jak popisujete, je docela dost, když vezmu celý trávník. A chce-li někdo mít hezký okrasný trávník, tak asi ví, o čem je řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.126 (?), 29.8.2017 18:00
Při pravidelném sekání se to nestává, v létě, kdy je tendence prodloužit intervaly sekání mají některá stébla snahu vyhnat do výšky a při sekání se ohnou pod nožem a pak narovnají.Lze tomu zabránit nejnižší možnou výškou sekání, kdy to nůž usekne v ohybu stébla, jsou to tak zvaný kohouti.Nebo jet pomaleji s sběrací nůž si je přizvedne podtlakem, ale nesmí být delší než šasi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 148.151 (?), 30.8.2017 14:29

Díky za příspěvek. Mě se to ale stává právě při pravidelném sekání po několika dnech, kdy trávu zkracuju cca o 3 cm..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.232 (?), 30.8.2017 14:42

Zkracujete o 3 cm, o kolik ta stébla přesahují? o 1,5 cm? Vaše starosti a Rotschildovy peníze mít... PP.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 33.3 (?), 30.8.2017 20:53

Jsem mu to presne napsal Puntickar   ktery se nudi doporucuji ne metr ale posuvku 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.111 (?), 30.8.2017 16:56

Ta sekačka je lehoučká bez pojezdu a tak se dá tlačit rychleji, než by odpovídalo počtu otáček žacího nože. Taky zkoukněte úhel ostření proti novému noži. Často se změní o pouhých 15° a už pružnější stébla okraj jednoho břitu ohne a následující břit již nepřesekne, pak to jde přes středové nesekající mezikruží a následně rozhoužvené na opačné straně kruhu již kudly neuseknou.

Nejprve tady zkuste zvolnit chůzi a kochat se maličko pomalejší procházkou.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 44.126 (?), 31.8.2017 2:01
Jak jsem taky psal-zkusit sekat pomaleji 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 148.151 (?), 31.8.2017 13:50

Konečně něco konkrétního, díky moc! Jezdím pomalu, pomaleji to snad už nejde... Když z okrasného trávníku každou chvíli trčí neposekaná stébla trávy, tak to opravdu nevypadá úplně o.k., vidět to prostě je. To s tím nožem mě nenapadlo, je pravdou, že hrana je sice ostrá, ale úhel je poměrně tupý, takhle z hlavy bych možná řekl, že i 80 - 90°, tak to zkusím zbrousít do ostřejšího a vyzkouším. Ještě jednou díky, dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika