Benzínová sekačka nejde nastartovat



Stránky: 1,  2,  3,  4   
aldyk - (36) - 209.242 (?) 
25.4.2012 14:42, zobrazeno: 124463x

Na podzim jsem udělal asi pěknou hovadinu – benzínovou sekačku jsem po sezoně uskladnil na půdu nad garáží, aby bylo více místa pro auto. Prostě jsem u toho nepřemýšlel a sekačku jsem vytáhl pomocí kladky tak, jak ostatní těžší věci které tam uskladňuji. Na jaře jsem sekačku stejným způsobem dopravil dolů, vyměnil olej, nalil benzín a chtěl sekat, ale sekačka nechtěla. Nastartování bez problému, otáčky ale strašně kolísají a nemá žádnou sílu – ve vyšší trávě zdechne, vyšší kouřivost a minimálně dvojnásobná spotřeba benzínu oproti normálu. Po několika startech už nechytá. Svíčka byla úplně černá, po vyčištění je situace stejná. Tak jsem koupil novou svíčku a rozebral a vyčistil karburátor – sekačka se umoudřila ale pouze na chvíli, teď už nejde ani nastartovat. Až teď mě došlo, že jak jsem ji stahoval z půdy a sekačka byla na chvíli ve svislé poloze, mohl se dostat olej někam, kam neměl. Do teďka se sekačkou nebyl žádný problém (6 let). Poradí prosím někdo co s tím?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
centsm - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 118.192 (?), 25.4.2012 20:26

Málo informací na radu. Co je to za motor, byl přes zimu v karburátoru benzin? Ve svislé poloze s ventily dole nebo nahoře, karburátor dole? Není po výměně oleje moc?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
aldyk - (36) - 209.242 (?), 26.4.2012 11:45

Jedná se o sekačku z Mountfieldu s motorem BS LS45. Zbytek benzínu tam nějaký byl, sekačka byla ve svislé poloze se svíčkou nahoře a karburátorem na boku, oleje je jak má být.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 26.4.2012 12:04

Koukal jste na filtr vzduchu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
aldyk - (36) - 209.242 (?), 26.4.2012 12:38

Ten jsem také vyčistil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 219.236 (?), 26.4.2012 17:12

Zkusit nastartovat bez filtru, pokud dává jiskru, nový benzín, odkalit karburátor a bez sekání pořádně protáhnout.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
filipoinzagi - (6) - 226.21 (?), 20.5.2017 10:26

zdravím, mám motorovu sekačku mounfield ale dnes přestala fungovat. Mám s ní problémy už delší dobu, často musím měnit svíčky, tedy čistit. Taky kolísají otáčky. Teď mi chcípla a už jí nemůžu udržet v běhu. Po chvilce odpočinku jí na chvíli nahodím ale pak se prostě udusí nebo přestane jít. Jde dost černý kouř z výfuku. Jednou jsem jí bohůžel přelil dost olejem, od té doby blbne. Svíčky měním, filtr jsem očistil. Běží chvilku a po pár sekundách otáčky jdou dolů a vypne. dík za pomoc. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.230 (?), 20.5.2017 12:51

Zkuste sundat vzduchový filtr a nastartovat motor. Všechno vypadá na zanesený a zaolejovaný filtr. Motor kouří černě, nemá otáčky, svíčka černá a přelil jste ji olejem. Měrka má hranici od do. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
filipoinzagi - (6) - 226.21 (?), 20.5.2017 13:42

jde o to, že to už se stalo dříve, pak fungovala ale najednou přestala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
filipoinzagi - (6) - 226.21 (?), 20.5.2017 14:09

Tak zajímavý, sundal jsem filtr, nastříkal jsem benzín sytičem do karburátoru a spustil, nejdřív nechtěla chytit ale pak se rozjela a chvíli jela, pak shasla ale udělal jsem znovu, nastříkat benzí a to dost a znovu nahodit, pak už neshaslo. Zdá se mi, že jede i ve vyšších otáčkách a pravidelně, tedy lepší než před tím. Nevím čím to je, že to jede ale díky za rady.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika