Benzín v oleji Vari Honda GXV 160



host - 225.80 (?)
26.2.2012 17:02

když tedy tvrdí že je to v benzínu, natankujte ba 98 nebo vervu 100, a vsadím se s vámi, že to bude dělat pořád, podle mne je to už opotřebováním motoru, skuste nový výbrus + kroužky, tedy pokud si jeste varinu chcete nechat. Kořínek

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 97.162 (?), 25.11.2011 19:03, zobrazeno: 11960x

Prosím o radu, mám Vari Honda GXV 160 a vyskytla se mi tato závada: motor nejde pravidelně za otáčkami, při prudkém přidání plynu se motor zadusí - dojde k jeho zhasnutí a když pomalu přidávám plyn tak se do otáček dostane, ale při odstavení plynu střílí do výfuku a dojde i k záblesku. Mám motor včetně ventilů a karburátoru ultrazvukem vyčištěn v servisním středisku Vari.  A hlavně mě zaráží, že se objevil i benzín v oleji. Dle servisního střediska je motor ok a je to pouze v kvalitě benzínu. Děkuji moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 225.80 (?), 26.2.2012 17:02

když tedy tvrdí že je to v benzínu, natankujte ba 98 nebo vervu 100, a vsadím se s vámi, že to bude dělat pořád, podle mne je to už opotřebováním motoru, skuste nový výbrus + kroužky, tedy pokud si jeste varinu chcete nechat. Kořínek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 212.126 (?), 28.2.2012 19:57

A co třeba zavřít přívod paliva po skončení práce? A jak v servisu zjistili přítomnost benzínu v oleji? Měřili bod vzplanutí oleje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 116.26 (?), 29.2.2012 9:47

Zdravím, zde jsou patrné dvě nezávislé závady. Přítomnost benzínu v oleji zapříčinil netěsný jehlový ventil a to buď nečistota v sedle ventilku, nebo se toto stává tím, že se při přepravě neuzavře přívod benzínu a vlivem vibrací při přepravě na autovleku se karburátor přeplavil. Pokud se nepřeplavuje za klidu, nebo provozu, tak to neberte jako závadu. Druhá závada je propad otáček mezi volnoběhem a plným plynem. Zde je jasný případ ucpaného systému přechodu otáček v karburátoru, to, že karburátor vyčistili v ultrazvukové pračce ještě neznamená že je čistý. V první řadě by technik opravy měl jasně znát funkci karburátoru a podle toho ho vyčistit. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.26 (?), 29.2.2012 16:57

Další možností proč je benzín v oleji, je spojený s nesprávnou plovákovou hladinou a/nebo opotřebeným jehlovým ventilem v karburátoru, případně jeho sedlem.

Servis by měl umět změřit výšku plovákové hladiny, kontrola špičky jehlového ventilu se dá udělat snadno i laicky - pohledem našpičku ventilu.

Propad otáček může být opravdu způsoben přicpaným kanálem bohatosti směsi, který zároveň zásobuje palivem přechodové trysky kolem klapky plynu. Samozřejmě by servis měl vždy přihlédnout k celkovému stavu motoru, úrovni jeho opotřebení, neboť i tato skutečnost se na tomto fenoménu může projevovat.

Jinak jako první krok v rámci řešení problémů s karburací zkuste použít jiné palivo, jeho kvalita může v určitých případech způsobovat problémy chodu motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 21.200 (?), 28.4.2019 8:36
Všechno je pěkné.Co takhle vyměnit svíčku!!!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 223.69 (?), 29.4.2019 20:55

Střílení do výfuku při ubrání plynu je typický projev chudé směsi, takže buď je něco přicpané v karburátoru, tedy nedostatečně vyčištěné, nebo špatně seřízená bohatost, jestli ji lze seřizovat.

Benzin v oleji zjistil kdo a jak? A jestli tam opravdu je, tak prostě jen vyměnit olej a sledovat jestli se tam objeví znovu. Když ne, pohoda, když ano, pak teprve hledat příčinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika