Al-ko BC 4535



host - 3.179 (?)
9.10.2018 5:59

Nekupovat, tedy pokud se ještě tento šmejd prodává. Po 4 letech zkušeností ho opravdu nemůžu doporučit. Sekala jen cca 400m2 4x do roka. Po prvním roce odešel startér (taková ta cívka se šňurou). Naštěstí je to univerzální čínský výrobek, tak objednáno přes e-bay za cca 121kč. Ten mi vydržel další 3 roky (tedy déle než originál). Dále díky vybracím se ulomil plechový kryt nádrže na kterou se kosa pokládá když leží na zemi. Oprava provedena svařením. Dále vypadaly všechny šroubky které držely stříbrný kryt ke kovové konstrukci kosy. Nyní se už taky rozpadl, ale objednávám další. Teď mi přestala startovat. Rozborka karburátoru a vyčistění. Měřil jsem kompresi ve válci a nic moc, tak jsem se rozhodl sundat válec. Vnitřní plochy válce vypadaly jako by je někdo leštil snad 80 brusným papírem. Hnus. 

Tato značka je určena pro domácí kutily, kteří se rádi hrabají v motorech. Příště se této značce vyhnu obloukem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 234.174 (?), 7.5.2008 19:25, zobrazeno: 22954x

Zdravím,

vlastníte už někdo novinku od AL-KO "vyžínač AL-KO BC 4535", chtěl bych slyšet váš názor.V čem je lepší třeba než předchozí tip AL-KO FRS 4125(který vyžinač z těchto dvou doporučujete)     Dík      tom 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 127.163 (?), 20.5.2008 14:37

Dobry den,

taktiez by som uvatal ak by niekto uviedol skusenosti z touto kosackou momentalne sa da kupit na internete za 5500Sk s DPH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 44.197 (?), 12.6.2008 8:08

CITUJI:

Dříve jsem měl dva roky "homelitku"...
Po prvních zkušenostech s AL-KO BC 4535 uvádím:
Jedná se o robustní sekačku pro silné chlapy!
Po rozbalení krabice mě šokovala velikost a hmotnost, měl jsem obavy, zda ji budu vůbec zvládat v terénu. Nesl jsem ji na zahradu asi 700 metrů a fakt se dost pronese, příště jedu autem.
Návod a výbava dle rozpisu... dodávka v naprostém pořádku, jen je třeba po vybalení z krabice jednoduše našroubovat řidítka a dolní kryt. Benzín a olej v poměru 25:1!!! Po nastavení dle návodu pro start motor naskočil okamžitě!!!
Obavy z vysoké hmotnosti se rozplynuly až upnutím těla kosy na popruh, je výborně vyvážená, i když nevím, jak by vyhovovala délka hnací hřídele menším postavám, je totiž poměrně dlouhá, mně se s ní pracuje perfektně, nemusim se hrbit /měřím 186cm/. Na popruhu je sekačka bezvadně lehce ovladatelná, silný motor maká jak blázen, jde pěkně do otáček, je znát, že má i na vyšší silné /i staré/ trávě značné rezervy a to je radost z výkonu. Zkoušel jsem i startovat silně zahřátý motor a naskakuje ihned.
Sekat rovinku je pak požitek! Pro vyžínání jsem sejmul z krytu prodloužení a mohu perfektně vyžínat až těsně u země. Výkon mě ohromil. Koupil bych si ji zase, koupě nelituji. Jen ta hmotnost není pro třasořitku, ale jak říkám, na popruhu bezva! Postavenou ji mám v garáži nastojáka na čele motoru, nemusí ležet ani se zavěšovat.
Doporučuji.

zdroj: sekacky.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 133.102 (?), 12.6.2008 9:06

Měl jsem možnost tento křovák vyzkoušet a připadal mi naprosto v pohodě:) Nenašel jsem na něm nic, co by mně vadilo. Překvapil mě u něho poměrně hluboký zvuk (příjemný) Rukojeni řídítek mi připadaly oproti Stihl FS350 dost blízko u sebe. Nevím jestli je to vyhoda či ne. Člověk nemusí sice tak moc máchat, ale zase nemá takovou sílu. Při převozu v autě to ale zabírá míň místa:) Blbý je míchací poměr 1:25 - dost to kouří. Poměr jako u staré kejvačky:(

Jestli to není spíše alibizmus dovozce. Při trošku lepším oleji by snesl určitě míň oleje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.101 (?), 12.6.2008 10:19

Dobrý den,

tento křoviňák jsem spatřil v prodejně a připadal mi, jako kdyby motor z oka vypadl mému ABG 430 (poměr 1:25, oběm válce 43cm3, výkon 1,25kW, řídítka). Po chvíli okukování jsem se zeptal prodejce a ten mi řekl, že dříve prodával ABG, ale Al-Ko je levnější. Jinak výroba v číně, jedna výrobní hala a použité díly. Já jsem s ABG spokojený a dokonce v manuálu píší, že lze použít kvalitní olej do benzínu i v poměru 1:40.Je to asi z důvodu, že pokud použijete olej M2T tak radši poměr 1:25, ale pro polosintetiku 1:40.Dávám 1:40 polosintetiku Makita a rok bez problému.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 202.235 (?), 25.8.2012 22:12

Trojzubec AL-KO pro BC 4125, 4535 se pokroutil při vyžínání křoví cca 3cm jak papír.Naprosté zklamání.Jinak kvalitní mašina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 229.53 (?), 27.8.2012 21:10

Ja mám 2.roky BC4125 amaximálna spkojnosť! Ján z Lc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.179 (?), 9.10.2018 5:59

Nekupovat, tedy pokud se ještě tento šmejd prodává. Po 4 letech zkušeností ho opravdu nemůžu doporučit. Sekala jen cca 400m2 4x do roka. Po prvním roce odešel startér (taková ta cívka se šňurou). Naštěstí je to univerzální čínský výrobek, tak objednáno přes e-bay za cca 121kč. Ten mi vydržel další 3 roky (tedy déle než originál). Dále díky vybracím se ulomil plechový kryt nádrže na kterou se kosa pokládá když leží na zemi. Oprava provedena svařením. Dále vypadaly všechny šroubky které držely stříbrný kryt ke kovové konstrukci kosy. Nyní se už taky rozpadl, ale objednávám další. Teď mi přestala startovat. Rozborka karburátoru a vyčistění. Měřil jsem kompresi ve válci a nic moc, tak jsem se rozhodl sundat válec. Vnitřní plochy válce vypadaly jako by je někdo leštil snad 80 brusným papírem. Hnus. 

Tato značka je určena pro domácí kutily, kteří se rádi hrabají v motorech. Příště se této značce vyhnu obloukem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.179 (?), 26.11.2018 10:24

A ještě jsem našel další opotřebování. Týká se karburátoru. Jehla karburátoru prodřela na boku plastovou trysku. Vlivem toho docházelo k zahlcení motoru benzínem a ten zdechal. Objednán zase čínský karbec na ebay za 200kč (ještě že celá kosa alko je z čínských universálních dílů). Už došel a je vyměněný a kosa opět jede jako "nová". Jsem zvědav co se rozpadne jako další. :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika