Al-ko Aluline 530 BRV



IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?)
19.4.2011 11:11

Jen v rychlosti jsem tento test prolétl a trochu mne zarazilo umístění jak Husqvarny, tak Iseki/ cena nějakých 52 tis- nevím zda to není překlep/. Jako vítězná značka na všech frontách se objevilo Alko. Mám tuto značku doma v zahradním traktůrku, nemohu říci že nefunguje, ale je to běžný spotřební traktůrek se všemi výhodami/ cena/ i nevýhodami/ vyplývající z laciné výroby/. Obecně mám Alko zařazené jako líbivé, marketingově aktivně podporované ale silně spotřební zboží bez důrazu na vyšší ambice v kvalitě provedení. A teď babo raď - došlo k tak výrazné změně či i dle mne zatím seriozní D test ztrácí věrohodnost. Nemám pro nějakou pochybnost důkaz, jen je takové otočení zaběhnutých kvalitativních hodnot trochu krkolomné.

Ivan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
tomtrus - (4) - 44.200 (?), 29.4.2010 20:54, zobrazeno: 15280x

Dobrý den,

vzhledem k tomu, že potřebuji koupit do firmy sekačku trávy, rozhlížím se po nabídkách trhu. Docela mne zaujala sekačka AL-KO Aluline 530 BRV, která však u nás asi není příliš rozšířená. Může se někdo, kdo s ní má zkušenosti, svěřit se svým názorem na tento stroj? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 138.78 (?), 11.4.2011 7:15
No slysel jsem na CR1 rozhovor s nekym z dTestu, kde sekacky testovali a nejaka ALKO kolem 18.000,- to vyhrala. V dobe psani reakce vsak test jeste neni dostupny, bude asi v dubnovem cisle.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 95.210 (?), 19.4.2011 5:17
Jo, je to vítěz d-testu a s výrazným náskokem v kvalitě sečení trávníků všeho druhu. To je první zajímavost výsledků. A ta druhá, že top model Husqvarny LC 53 e skončil poslední. Posekala jen běžný trávník, ale oproti jiným už nevzala vlhký ani vysoký ani drnovitý. Navíc se jí ucpával sběrnej koš ještě před naplněním. Ekonomickým vítězem je pak Al-ko Silver 520 BRV s nepatrně horšími výsledky sečení než vítěz Al-ko 530 (520 je ale o 4 tisíce levnější a o dost hlučnější). Nejlevnější z testovaných, které měly dobré výsledky při sečení všech povrchů byly Partner P53-675 a Hecht 551 SWB. V testech byly sekačky v ceně od 10 do 52 tisíc a všechny známý firmy (ještě John Deer, Stiga, Iseki, Honda, Mountfield, Brill, Weibang, Wolf garten, Viking, MTD, Sabo, Power Plus)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
IvanHorseman - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (70) - 99.169 (?), 19.4.2011 11:11

Jen v rychlosti jsem tento test prolétl a trochu mne zarazilo umístění jak Husqvarny, tak Iseki/ cena nějakých 52 tis- nevím zda to není překlep/. Jako vítězná značka na všech frontách se objevilo Alko. Mám tuto značku doma v zahradním traktůrku, nemohu říci že nefunguje, ale je to běžný spotřební traktůrek se všemi výhodami/ cena/ i nevýhodami/ vyplývající z laciné výroby/. Obecně mám Alko zařazené jako líbivé, marketingově aktivně podporované ale silně spotřební zboží bez důrazu na vyšší ambice v kvalitě provedení. A teď babo raď - došlo k tak výrazné změně či i dle mne zatím seriozní D test ztrácí věrohodnost. Nemám pro nějakou pochybnost důkaz, jen je takové otočení zaběhnutých kvalitativních hodnot trochu krkolomné.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 179.249 (?), 19.4.2011 11:32
Podle mě vždycky test vyhraje ten kdo si ho objedná a zaplatí. Stačí se podívat na testy motorových pil, křovinořezů, sekaček. Tradiční značky se propadají a vyhrávají Bédové a číny s extrémní zárukou pro daný stroj téměř doživotní - déle nevydrží. Ale stačí dobrá reklama a lidi si to stejně koupí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.249 (?), 19.4.2011 12:12
Myslím si, že lépe je řešená Stiga Turbo 53 S BW Plus, Honda. Pozinek, váha 35kg a motor Honda 190. Paradoxně je lehčí než Alu Alko stejný výkon a motor Honda. Lépe řešená je i Husqvarna R 150 SVH se slabším motorem od Hondy...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
murdoc - (3) - 216.115 (?), 19.4.2011 16:39

vítěz testu ano, ale mají tam chybu v typovém označení. To co otestovali byla červená aluline 5300 BRV s briggsem řady 800, kterou al-ko řadí do kategorie profi. A ta je zase za jinou, rozuměj vyšší, cenu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika