Aký olej M2T alebo Stihl (resp. iný) do agzatu po GO



host - 11.110 (?)
20.3.2017 18:30

By mě zajímalo, jak stará je ta odpověď z Vari?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 234.3 (?), 17.3.2017 21:19

Výrobca motora asi najlepšie vie, prečo a aký poker oleja predpísal. Rozhodne by som sa aj pri použití moderných ojejov držal toho, čo predpisuje výrobca motora

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.127 (?), 19.3.2017 8:12

Nikdy nemusíte směs podle návodu na obalu oleje, vždy podle návodu k motoru. Takže jestli je napsáno pro zaběh 1:33 tak dát 1:33 a pak už nechat těch 1:40. Nikdy bych do těchto starších motorů nedával poměr 1:50 i když dám Husqvarna nebo stihl protože ano tyto oleje jsou kvalitní ale v těchto motor jsou starší ložiska které potřebují více oleje. Takže pro zaběh dejte 1:33 a pak už 1:40.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 19.3.2017 8:40

Mám motor Jikov 1447 asi od roku 1991. V roce 2002 jsem se ptal OTS Vari jaký zvolit mísící poměr při použití oleje Mogul TS. Odpověď je v citaci. Agzat v dotazu je taky z roku 91, ale tipuju, že moderní TS olej v poměru 1:50 jej bezpečně umaže. Těch 1:45 je jen pro sichr, jak říkal starej Primeros.

Vážený pane,
výrobce dvoudobých motorů MOTOCO (dříve MOTOR Jikov) doporučuje pro motory řady 14.. užívané v systému VARI směs benzinu BA-95 NATURAL s motorovým olejem MOGUL TS v poměru 50 : 1.
           S pozdravem   Rýdl J., vedoucí OTS VARI, a.s.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 19.3.2017 14:55

... a to když ztratím návod z roku 1994 kde je doporučen olej Mogul TS v poměru 1:50 a seženu návod z roku 1983, kde je uveden olej M2T v poměru 1:33 tak mám zapomenout na to, že při výbrusu mohlo být provedeno velmi přesné lapování a toto lapování zničit karbonem ze směsi 1:33 M2T?

Chlapi, někdy je farizejské přehlížet to, že se dá zeptat výrobce, nakolik respektovat moderní vývoj a zapomenout na to, co bylo psáno před tím, než byly novější poznatky.

ViF aditiv je výborný, pokud je směs čerstvá. Dopavatelé PHM by jej dávali do svých prémiových paliv, pokud by neměl negativní vliv na skladování suroviny. Druhou skupinou aditiv jsou právě ty stabilizující proti degradaci skladováním. Obecně je lepší, používat čerstvé benzíny s čerstvě přimíchaným olejem a v množství, které zpracuji do měsíce (nebo alespoň v dané polovině sezóny).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.135 (?), 19.3.2017 16:15

. a to když ztratím návod z roku 1994 kde je doporučen olej Mogul TS v poměru 1:50 a seženu návod z roku 1983, kde je uveden olej M2T v poměru 1:33 tak mám zapomenout na to, že při výbrusu mohlo být provedeno velmi přesné lapování a toto lapování zničit karbonem ze směsi 1:33 M2T?

Já nevím, proč máte snahu jakýkoliv post mocímermo nějak zkomplikovat, potažmo přidat nějaké neověřitelné výpočty. Pro mně za mně, ať si do benzínu lejou třeba panenskou moč. Já mám na chalupě čtyři 2T a jeden 4T motor, jezdil jsem na třech Pionýrech a jedné 250 Jawě a nikdy jsem motor nezadřel. Motor zadře jen tele, který nemá špetku strojařskýho citu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.71 (?), 19.3.2017 19:12

vrátím se na počátek - tazatel má použití oleje (a tím typu i poměru mísení) konzultovat s dodavatelem výbrusu. Jen dodavatel výbrusu ví, jaké použil technologie a do jaké jemnosti výbrus dokončil.

Jak již tady pan PP uvedl odpověď z Vari, tak konstatuji, že podobnou dostanete z Kolínského Korama (doporučí Alfa 2T), Pardubického Parama (doporučí Mogul TS) a nebo z Běchovického výzkumáku. Internet snese mnoho, i extrémisty s míchacími poměry 1:33 až 1:100. Zajímavé je, že ve všech přípdach nalejete oleje do litru benzínu za jednu cenu, která je 2,6 Kč (+15% ale to je spíše maržemi obchodníků). Někdy je dobré, nemít příliš dlouho skladovaný olej a tudíž mít možnost spotřebovat balení i v jiných strojích (pila, křoviňák, pařez, elektrocentrála,...) Pak je luxus kupovat M2T po 2dl baleních, když se dá kupovat univerzální jeden olej pro většinu strojů v balení 1L (nebo větších pokud jej spotřebuji do 24 měsíců).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.63 (?), 20.3.2017 7:19

Dodavatel výbrusu, si nemůže vymýšlet nějaké nové technologie. Stroje, brusivo a způsoby, prošly poměrně dlouhým a složitým vývojem. Ale ještě jste Stando, neodpověděl na danou otázku. Jako férový člověk, za kterého se určitě považujete, byste tak měl učinit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 11.110 (?), 20.3.2017 18:30

By mě zajímalo, jak stará je ta odpověď z Vari?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bigj66 - (16) - 38.146 (?), 19.3.2017 16:29

@Standa von Königgrätz " mám zapomenout na to, že při výbrusu mohlo být provedeno velmi přesné lapování a toto lapování zničit karbonem ze směsi 1:33 M2T?"

Tak tímto chcete tvrdit že se dšlá karbon na obvodu válce crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.105 (?), 27.3.2017 16:22
Stando, stále dlužíte vysvětlení, jak je to s tím lapováním. Tam, kde se vložíte, je to samá perla. Např v tématu „Vari“, jste 11.9.2015 v 21:18 napsal, že číslo 65 v označení motoru, znamená destinásobek výkonu v HP a že tento výkon odpovídá současně nabízenému motoru Honda GSV190. To je přímo neskutečné, žeby Japonci vměstnali šedesátpět kobyl do 190kubíků. Ten současný motor nemá podle přiložených papírů, ani desetinu toho čísla v koních, ale jen 3,8kW při 3600ot/min. Přečtěte si co vám píše PP v náledujícím příspěvku. Takže je toho hodně v čem plavete, ale máte neustále nutkání se předvádět, že jste nejlepší, což ale není zdaleka pravda.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika