Jaký aku vyžínač?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 217.180 (?) 
9.2.2008 18:28, zobrazeno: 41254x

Prosím o radu. Chci si koupit aku vyžínač v ceně kolem 2500 kč. má někdo zkušenost s HOMELITE LTB 1823? Jsem nezkušená žena. Moooc děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 217.180 (?), 9.2.2008 20:14

Prosím o dopoučení AKU strunové sekačky. Nemám žádné zkušenosti. děkuji Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 151.203 (?), 9.2.2008 23:14

Slibte a potom dodržujte, že jí zahradu budete sekat a osekávat  koutečky a podobně a pokud vám bude věřit, tak od PC odejde. No možná jen přeskočí na jiné stránky. Jen dotaz k čemu akumulačka - běhat okolo záhonků a dosekávat co nevzala sekačka a nebo větší sekání. Kde je elektrika tak osobně normálních 220 V i za cenu trochy nepohodlí s kabelem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 217.180 (?), 10.2.2008 11:30

Máme malou zahrádku bez elektrického proudu a benzínovou sekačku nemáme kde skladovat. Z důvodu neusálého vykradení chatičky.

Proto nás napadlo koupit aku sekačku, ale bohužel nevíme jakou. Děkuji za reakce. Iveta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 151.203 (?), 10.2.2008 18:58

A akumulátorovými vyžínači nemám zkušenost. Pro vaši potřebu asi rozumné řešení - nebude vám u chaty smrdět benzínový motor. Přesto je potřeba počítat s tím, že tyto sekačky mají menší výkon než benzínové a že jsou víc na dokončovací práce. Nicméně pro malou zahradua třeba bude vyhoující. Ale přeci jenom jak bych si vybíral. Minimálně 14 V, raději 18 a nebo 24 Voltů. 14 V má výhodu, že když je zle, lze jí napojit i na auto. Nedoporučuji baterii z auta vyndavat, leckde potom může zlobit elektronika. Co jsem se díval, tak tyto sekačky jsou vybaveny niklokadmiovou baterií. Je potřeba zjistit, zda nemá paměťový efekt, protože jinak jí musíte vždy vybít na doraz a nabít naplno. U elektrických na 220 V jsou lepší s otvory pro chlazení motoru. U aku nevím jestli je to třeba, ale přikláněl bych se k tomu. Vybral bych s sekačku se strunou a ne s plastovým nožem. A líbí se mi typy, kde baterii máte pověšenou na těle a tedy jí nemusíte tahat v ruce se sekačkou.  ta Homelitka podle internetu není nejhorší, ale zkuste se podívat i na Brill (německá firma). No ještě než bych koupil podíval bych se po půjčovnách, zda jí někde nenabízejí k půjčení, vyzkoušel si jí sám jak je či není vyhovující pro vaše potřeby a potom kupoval.

Také bych se pokusil ještě proběhnout několik výstav a veletrhů a vše si na místě prohlédl. tyto stroje nejsou drahé, ale zas není patné za své peníze si koupit slušný výrobek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 217.180 (?), 11.2.2008 19:46

Moc děkuji, na tu firmu Brill se určitě podívám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PedroKV - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (127) - 16.68 (?), 11.2.2008 20:50
Nechci se tu s nikým hádat, s aku strunovkama nemám zkušenost, ale měli jsme doma malou strunovku asi z nějakého hyprsupr, byla na 230V a dobrá leda tak na lehtání žížal v trávě. Nakonec se v ní rozsypal motor, protože trpěl vibracema a byl uchycený v nějaké asi hliníkové slitině a ta praskla. Celá pak letěla obloučkem do....tříděného odpadu.
Nedokážu si představit, jaké otáčky asi má ta Homelitka a jak dlouho. Píší až 40 minut, takže reálně dvacet, druhý rok už jen tak 7 a třetí rok nové baterky..
Já bych se takovému řešení vyhnul..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.6 (?), 30.5.2008 23:12

Používám to již druhým rokem, jenže pod značkou Ryobi, naprosto totožné a spokojenost, je to ze serie ONE+,jeden typ baterie k mnoha nástrojům.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.6 (?), 30.6.2008 14:03

Já mám bohužel čerstvou velmi špatnou zkušenost s aku vyžínačem Bosch Art 23 Accutrim - po necelých dvou letech naráz přestala fungovat baterie,  nelze vůbec dobít.  Značkový servis uvedl, že jde o ztrátu kapacity způsobenou používáním - závisí na množství nabíjecích cyklů.  Podle nich jde tedy o "běžné opotřebení", na které se nevztahuje záruka... Argumentují obdobnými pravidly u mobilních telefonů, tam ovšem baterie podle mne tvoří cca 10 % ceny, zatímco u této kosy je to 70 % (kosa stála 2.980 Kč, za opravu (?) chtějí 2107 Kč).

A to si myslím, že jsme kosu až tak moc nepoužívali, -max.1x za 14 dnů, možná někdy dvojí nabití. Takže ani u značkového nářadí není záruka spolehlivosti.  

V návodu se přitom uvádí: " Inteligentní elektronika dobíječe řídí dobíjení automaticky, na základě teploty a napětí akumulátoru. Tím je zajištěna dlouhá životnost akumulátoru a jeho plné dobytí..."

Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.159 (?), 30.6.2008 15:00

na výrobní lince jsme používali aku nástroje Bosch a Ryobi. Ryobi i po dvou letech supr (každej den 8hodin) u Bosh po roce aku v háji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika