AKU sekačka - prosím o pomoc s výběrem



host - 77.142 (?)
10.8.2017 18:38

Ano, jsou tam dva malé akumulátory a dobíjím je současně - beru to jako že je tam jeden velký :-) Obvykle jsou dobité oba zároveň resp. je tam možná malý rozdíl v řádu minut. Dobíjení trvá cca 40 minut. Na jedno dobití se dá posekat deklarovaná plocha 250 m2 když je nízká tráva, ale když mučím sekačku přerostlým trávníkem, tak jen cca polovina (sekám vysoký trávník jen na půlku záběru). 

Jak jsem psala, menší typ Makity jsem pořídila se vším všudy za 8.300 kč, což mi nepřijde tak moc, totiž i slabší aku sekačky mnohdy vyjdou přes 10 kKč. Ta silnější Makita je dražší dle mého názoru o víc, než by odpovídalo jejímu deklarovanému výkonu - ale nezkoušela jsem ji. Je na mě moc těžká zvláště na to kroužení kolem stromů, keřů, studní, ohnišť a dalších blbostí na zahradě :-)

Ale na Vašem místě bych možná přece jen zkusila nejprve levnější elektrickou, uvidíte, jak Vám to s ní půjde. A do rezervy se hodí vždycky, stát se může ledacos a pokud hodláte jezdit na zahradu jen 1x za 3 týdny, nebylo by špatné mit dvě sekačky, aby se Vám nepřihodilo, že ani po třech týdnech neposekáte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 77.142 (?), 10.8.2017 16:00

Před Makitou jsem používala el. sekačku Stiga a mám ji dosud v rezervě. V tom členitém terénu na svahu mě příšerně štvala šňůra, to byl můj hlavní motiv pro pořízení aku. Výkon při sekání mají obě podobný, Stiga má deklarovaný výkon 1400 W, což by měl být asi tak střed mezi el. sekačkami.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
dorban - (6) - 64.137 (?), 10.8.2017 16:24

Děkuji, to je dobré srovnání.

Jestli mohu - u té Makity se vkládají 2 akumulátory. Předpokládám, že by měly být oba stejně nabité (to jsem se nikde nedočetl). ˇPokud ano, je to trochu nevýhoda, na druhou stranu je lze použít i do veškerého ostatního nářadí od Makity, což je zase obrovská výhoda (i když makita nepatří mezi nejlevnější..)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 101.160 (?), 10.8.2017 16:58
Značková Makita má akumulátory úplně jiný level, než rádoby aku nářadí všelijakých názvů. Aku nářadí se v první řadě liší kvalitou akumulátorů. Z toho bys měl vycházet. Koupili jsme vychválenej aku dotahovák black a dekr a utáhl sto dvě sta šroubů na dřevostavbě a bylo po něm. Makitu mám po tisíci šroubech a desítkách dřevostaveb v cajku a dovolím si před šichtou nenabít a až přes den dobít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 77.142 (?), 10.8.2017 18:38

Ano, jsou tam dva malé akumulátory a dobíjím je současně - beru to jako že je tam jeden velký :-) Obvykle jsou dobité oba zároveň resp. je tam možná malý rozdíl v řádu minut. Dobíjení trvá cca 40 minut. Na jedno dobití se dá posekat deklarovaná plocha 250 m2 když je nízká tráva, ale když mučím sekačku přerostlým trávníkem, tak jen cca polovina (sekám vysoký trávník jen na půlku záběru). 

Jak jsem psala, menší typ Makity jsem pořídila se vším všudy za 8.300 kč, což mi nepřijde tak moc, totiž i slabší aku sekačky mnohdy vyjdou přes 10 kKč. Ta silnější Makita je dražší dle mého názoru o víc, než by odpovídalo jejímu deklarovanému výkonu - ale nezkoušela jsem ji. Je na mě moc těžká zvláště na to kroužení kolem stromů, keřů, studní, ohnišť a dalších blbostí na zahradě :-)

Ale na Vašem místě bych možná přece jen zkusila nejprve levnější elektrickou, uvidíte, jak Vám to s ní půjde. A do rezervy se hodí vždycky, stát se může ledacos a pokud hodláte jezdit na zahradu jen 1x za 3 týdny, nebylo by špatné mit dvě sekačky, aby se Vám nepřihodilo, že ani po třech týdnech neposekáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 11.8.2017 0:28

Přerostlou trávu paradoxně lépe zvládají sekačky s užším záběrem. Zatímco u malé stačí zůžit sekaný pruh na 1/2, tak u té větší se musí lízat jen úzkou 1/3 záběru. Dobré je také mít volný výhoz místo sběru do koše. Tj nejprve posekáte bez koše a po dalším nabití accu přeběhnete plochu aby se tráva už bez sekání posbírala jako spadané listí.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
dorban - (6) - 219.239 (?), 11.8.2017 6:39

Děkuju za komentář, právě ten užší záběr versus "síla" sekačky mi trochu vrtal hlavou. Volný výhoz a následný sběr - to je taky dobrá poznámka. Díky :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 185.21 (?), 27.5.2018 8:34

Měli jsme Alko s motorem Honda 160, ale odešlo plastové šasi. Koupili jsme Hecht se startérem - oproti Hondě 10kg navíc a jenom 135. Nechal jsem pak dát motor Honda na vyřazené šasi a sekám dodnes. Problém je ale s manipulací kolem květin, stromů a keřů. Tak jsem po zkušenosti s aku plotostřihem koupil aku Makitu 38cm. Lehoučká a všude s ní zajedu. Nemluvím o tom, jak je tichá a nesmrdí. Když je krátká tráva udělá bez problému i přes 400m.Rychlonabíječka to zvládne za 40 minut a já si zatím sednu a dám pivo. Cena za elektriku 0. A taky je třeba zvážit ekonomiku, motor si vezme přes litr za hodinu. Ono se to pak načítá. Aku je ideální pro ženy a seniory, žádné namáhavé tahání za provaz a starost s benzínem, olejem a údržbou. Každý, kdo poznal výhody moderní aku vrtačky ví, o čem je řeč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.150 (?), 11.8.2017 6:52
Zdravím. Mam tu větší Makitu DLM 431 (baterie 5 Ah) a jsem naprosto spokojený. Mam k sekání cca 500 m rovinatého pozemku a zvládám to posekat na 1 nabití, je ale pravda, ze sekam 1 až 2 týdně. Sekačka je lehká, nabíjení trvá 45 minut.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 20.246 (?), 28.5.2018 13:31

Mám aku sekačku Alko, presný model z hlavy nepoviem, je to vlanajší typ. Výkon je v porovnaní s elektrickou o dost nižší, síce sa uplne nezastaví, ale otáčky dost pri zatažení klesaju a tk je kvalita sekania podstatne horšia. S vyššou trávou si už neporadí, je potrebné sekat najneskor každých 14 dní, ideálne týždenne. Aku na jedno nabitie vystačí na 15 minut nepretržitého kosenia, potom sa musí niekoko hodín nabíjat. Mám síce dalšie aku, no ani to niekedy nestačí. Prettým som ju používal pravidelne, ale vrátil som sa k elektrickej, i ked je kábel otravný, radšej kosím s elektrickou a aku je v kute ako nevhodná investícia. Vytiahnem ju, len ked tráva nie je hustá a vyššia-používam ju len juli a auguste, ked su horuce dni a tráve sa velmy nechce rást. Na jar je prakticky nepoužitelná, alebo v období, ked su zrážky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.201 (?), 28.5.2018 14:36

Zdravím, som rozhodnutý pre aku kosačku (z dôvodov ktoré tu viacerí uviedli) a aj preto, že mám aku vyžíňačku Black&Decker s pojazdovým vozíkom a som s jeho možnosťami spokojní (používam k nej ešte 2 batérie od aku skrutkovača, takže ošetrím naraz celkom zaujímavú plochu).    Neviem sa rozhodnúť pre konkrétny model. V rámci môjho rozpočtu v cene do 450 € ma zaujal Patriot LM46 40V a VeGa 46 eco 6 in 1. Pomôžete mi rozhodnúť sa?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika