Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dříve jsem si nůž brousil po každé směně po práci v lese denně lehkou rozbruskou s kotoučem malého obvodu. Jenže mi vydržel chvíli. Letos jsem chtěl vyzkoušet nový trojramenný nůž Stihl, pr. 350 mm "Spezial messer"Pořizovací cena není nízká cca 1000 Kč.Rozhodl jsem se pro ruční ostření pilníkem. Vyrobil jsem si speciální držák na ostření nožů, který mi udrží nůž na plocho, abych mohl ostřit proti ostří, aniž by se nůž v držáku pohnul. K ostření používám velký pilník hrubého výseku. Nůž jsem rozbruskou ostřil pouze jednou a to při nechtěném styku s kamenem. Úběr materiálu při ručním ostření je minimální, vcelku přesný, tudíž při sečení nepociťuji žádné vibrace.a s dobrou kvalitou ostří. Na práci používám křovinořez Stihl FS 450,který má sám o sobě nízké vibrace, takže práce je komfort, s nožem velkého obvodového průměru a kvalitním naostřením. Nůž si takto ostřím po každé práci v lese. Při takovém způsobu ostření mi vydrží nůž na několik sezon.   R.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika