Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Tak jste mne někteří z vás přesvědčili, že výrobce třícípového nože je blbec. Protože ten píše, že se má ostřit pouze špička nože. Stihl, který používám, pro nás tupouny, na rozdíl od Husqvarny na obal nože ještě udělal měrku jak nůž pravidelně brousit.. Někdo to už  psal, že nůž má takové otáčky, že za špičku se neposečená tráva nedostane. Jen pro informaci, nezatížená štilka točí okolo 12 tisíc otáček. Zatížená okolo 9 tisíc. Pokud zde někdo vede teorii, že když klesnou otáčky, špička nestačí sekat, ale seče i střed, tak patrně neumí ubrat na tahu při sečení a v dané chvíli, kdy sečená hmota je hustější je potřeba sekat trochu pomaleji, nebo po menších záběrech. Jinak když odsekávám křoviny, tak při plných otáčkách se mi nemuže kmínek dostat ke středu kotouče, ale opět jenom seče špička. Běžně vysekávám křoví do 3 cm v průměru, když se rozlobím, tak dostanu do 8 cm.  Ale jak někdo výš už psal, oblýskané jsou jen špičky, na středu nože se spíš nalepuje špína. Když tak si někdy vyzkoušejte štěpkovací nůž  (má ho zatím Stihl a Husqvarna pro silnější stroje) a uvidíte, co dá práce dostat křoví "dovnitř" nože. Okraj nože má ´velkou rychlost a někdy dostat kmínek dovnitř je jen za cenu snížení otáček. Možná, že by tento nůž na ožinování sazenic byl zajímavý. Jak jsem psal už někde výš, sekám od suchých strání až po rákosí. Dnes je to skoro sranda, ale když jsme začínali, sekali jsme plochy na které nikdo přes 40 let ani nešáhl. Svízel, svlačec, stařina, ostružiní a další buřeň  často zahnilá, zarostlá - to nebylo sečení, ale hotová rasovina.  Někdy jsem byl š´tastný, že za půl dne jsem posekal 1 ar louky a propálil přitom jen 4 nádrže.  Jinak ožinováno lesních stromků - nic ve zlém. To je víc hraní okolo stromků. I když je to umění neposekat sazenice. Myslím si, že se tu ale zbytečně přesvědčujeme. kdo chce borusit, ať si brousí, kdo chce dělat s podomácky dělaným nožem, jeho volba. Být sám, neznamená, že jsem sám. Nezřídka za dělníkem v lese přijde houbař se zeptat, kde že má zaparkované auto.  Protože osobně hodně dělám v místech s vyšší frejvencí lidí, kryty nesundavám, vše se snažím na technice mít podle výrobce, protože to je malinké plus, když je potom problém a přijde vyšetřovat bezpečák.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 20 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika