Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zkuste nejdříve zjistit, jaký typ (a výrobce) je ten karburátor. Pokud je to Walbro (to je třeba u pil HQ), tak na webu najdete řezy jejich malým standardním karburátorem pro zahradní techniku. Pak nebude problém karbec zase složit zpět. Moje postřehy z jejich čištění jsou tyto:

1. Vyměnit všechny gunmové díly, na Walbro od HQ stojí sada do 100Kč.

2. Vyměnit malé kovové díly (např. vahadlo).

3. Vždy jsem měl totálně "zas... é" sítko v karburátoru. Zkoušel jsem ho čistit v ultrazvukové vaně, následně vyvařit, zase vana, vyvařit,..., vyvařit. Stejně jsem pak koupil sítko nové protože je tak jemné, že jsem ho stejně nevyčistil. Jednou byl problém s víčkem, které krylo sítko, protože bylo v tělě karbecu zalisované. Musel jsem zbrousit vrut 5mm, abych ho trochu zařízl do víčka a tím ho vytáhl.

4. Při zpětné montáži regulačních šroubů L a H pozor na to, abyste nevymačkal jejich sedla (tzn. utahovat lehounce s citem).

5. Ty různé cestičky v karbeci je možné pročistit nějakým tvrdším vlascem.

Obecně si myslím, že je možné karbec vyčistit (zrepasovat) bez větších problémů. Výkres Walbra je třeba zde.

Návod na seřízení karbecu je třeba zde.

Petr

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 12 a číslo 16.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika