Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Na přelomu roku 89/90 jsem pro svého kamaráda keramika udělal prosívačku hlíny, která byla o rozměrech cca 80 x 35 x 20 cm.Byla uzpůsobena k výměně sít.Pracovala na kmitavém pohybu síta.Protože jsem potřeboval vyzkoušet kmitání síta, tak jsem to zkoušel na zahradě na zemině.Omlouvám se, ale míry jsou přibližné, protože už si je přesně nepamatuji, jenom uvádím další způsob, jak přesívat zeminu.Na elektromotor se upevnilo z 6ti mm plechu vyřízlé kolo o průměru asi 16 cm.Ve vzdálenosti 1 cm od okraje kola se provrtal otvor na 10 mm krátkou hřídel na nasazení domečku s ložiskem.Z boku domečku se upevnilo krátké táhlo, které bylo připevněno za okraj síta.Protože elektromotor byl posazen bokem k čelu síta, tak byl vytvořen kmitavý pohyb a síto se pohybovalo sem a tam ve vzdálenosti které určovala délka táhla.V té době jsem rodičům překatroval zeminu, kterou měli na dvou kompostech.I když síto tam bylo volně položené v rámu, tak, aby se nemuselo neustále vydělávat a vyhazovat to co zůstalo, tak jsem udělal zadní čelo malé a celý rám byl mírně skloněn.Proto při přesívání hlíny se zbytky posunovaly níž a níž až byly pohybem síta vyhozeny ven na hromádku na zem.Letos na jaře jsem si na síto vzpomněl, trochu jsem změnil parametry a obdobný způsob využívá vnučka.Přikládám video k lepšímu pochopení systému síta, protože něco jiného je psát a nebo vidět.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika