Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím. Pár vecí ku sekačkám - mám Vari MP1 554 WSVQ - motor Honda GCV190 asi 3 roky a bez problému, ale:

- vždy používam aditivum do benzínu -stabilizátor paliva od Briggsa alebo original od Hondy. Ono to nestojí veľa ale oplatí sa. Ten benzín používam aj do motorovej píly

- po skončení práce vyčistiť a doplniť palivo do nádrže

- tiahlom štartéru pootočiť jemne motor do pozície kde kladie odpor-ventily sú uzavreté 

- raz ročne vymenť olej, robím to na jesen po poslednom kosení za horúca. Cez zimu by sa veľa sarjajtu zo starého oleja mohlo usadiť. (dôležité je pri prvom zábehu neprekročiť počet prvých motohodín pre olej čo je asi 5, potom olej vyliať a hneď nový-je tam ozaj veľa hliníkových častíc)

- pred vypnutím motora uviesť páčku vario pohonu na najnižšiu rýchlosť

- jemne prebrusujem hranu nôži brúsnym kameňom po každom kosení - pár krát som ho brúsil aj s flexou ale so šmirglovým kotúčom (používaným na brúsenie zvarov) zrnitosti 80 - brúsi to jemne a úber je celú dobu pod kontrolou

Kosačku zaisťujem na trvalý chod motora plastovou svorkou na riadidlách(dá sa kedykolvek rýchlo vytiahnúť) a tak beží aj počas vysypávania koša - takže neviem či je problém naštartovať motor keď je horúci... skúšať len na vlastné riziko!!!

Kosačka je to výborná, hoci nôž nemá 55cm ale asi 53cm... je aj dosť ťažká, ale má ložiská v kolesách. 

Ešte jedna finta - upevnenie lišty je na hliníkovej prírube s dvoma kolíčkami proti pretočeniu lišty, ktoré sa odstrihnú pri náraze lišty na prekážku aby sa nepoškodil motor. Tie sa mi odstrihli po pár mesiacoch a potom lišta preklzuje. Treba kúpit novú hliníkovú prírubu za 12 eur a vymeniť... a tak dookloa. Ja som nakoniec miesta kde boli kolíčky vyvŕtal vtákom 8mm a do dier som nabil drevené kolíčky (také bukové vrúbkované čo používajú stolári na spájanie nábytku) a funguje to super. Aj ich silnejší náraz odstrihne, aj sa zase dajú rýchlo vymeniť.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika