Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Zdravím,
chtěl bych poprosit o radu, co si pořídit za traktůrek na sekání sadu. Myslím, že jsem toho načetl celkem dost, viděl dost videí, ale jasno úplně nemám. Proto uvítám jakékoli připomínky k mému současnému výběru. Uvedu, na co bych chtěl traktůrek použít. Jedná se o sad cca 3 000m2, kdy ho nyní seču relativně silnou sekačkou (5HP) bez sběru trávy. Sklon pozemku zanedbatelný (jednotky stupňů). Trávu neseču každý týden, ale tak cca za 2-3 týdny podle toho jak tráva roste. Tedy seču vysokou trávu, nikoli pravidelně udržovaný trávník u baráku. Trávu bych chtěl ale sbírat, abych se vyhnul hrabání + navíc ji chci použít jako mulč kolem keřů. Tedy variantu mulčování bez sběru trávy neuvažuji. Původně jsem uvažoval a traktoru z druhé ruky, ale po zjištění že převodovka K 46 vydrží třeba i jen 600 hodin jsem tuto variantu zavrhnul a raději bych stroj nový, nejlépe s K 62, aby traktor nějaký ten rok vydržel. Na druhou stranu neuvažuji profi traktor za statisíce, ale nějaký střed do cca 100t. Je mi jasné, že za tuto mnou akceptovatelnou cenu nemohu sehnat stroj který by 100% splnil moje požadavky a tedy že se může stát, že moc přerostlou trávu traktor nepobere, tedy že budu muset sekat častěji. To je ale život, když je rozpočet omezený. Předpokládám, že rozhodující bude výkon motoru a velikost vyhazujícího otvoru do koše, aby nedocházelo k ucpávání otvoru trávou.
Co prodejce to názor, mne zatím nejvíce oslovili tyto stroje:

KARSIT K 22/102HX (výhoda převodovky K 62) = cca 94t
Seco Starjet UJ 102-22 p1 = cca 87t
Stiga Estate 6102 HW = cca 86t

Případně byste mi doporučili jiný stroj na který se zaměřit?

Děkuji za radu.

Petr

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika