Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, četl jsem celou diskuzi a domnívám se, že je zbytečně vyhrocemá dohady, který stroj je lepší a co je horší.  Vlastním přes třicet let 2T era Vari s valníkem i nářadím a jezdím s ní takřka každý den a nemohu si jí vynachválit. Jako nejlepší doplňující nářadí uznávám jen rotavátor, případně bubnové sečení a orba je koníčkem opravdu jen pro fanoušky jednoosých traktorů bez rozdílu. Dle mého názoru nejlepší na orání je traktor. Brány jsem si dělal kdysi sám a použil koňské neboť tovární, které vlastním jsou dle mého názoru nepoužitelné. Jako kára na zahradu a do lesa je však tera Vari jakékoliv vývojové řady nepřekonatelná, třeba ji však vybavit kompletním závažím, aby neprokluzovali kola při přepravě těžšího nákladu a jízdě do kopce. Pro přepravu nákladů na zahradu a okolí domu neznám nic lepšího, pohotovějšího a obratnějšího než Terra, neboť traktor Vám zahradu pojížděním kompletně zničí. Navíc i Vari musela s kompletem jít cenově dolů (mnoho konkurentů), takže o moc dražší není. Vzhledem k tomu, že jsem již pákrát servisoval za uplynulé dlouhé roky jak motor tak převodovku, tak vím vzhledem k četnosti používání, že nic nevydrží věcně a proto je třeba mít na paměti, že se do budoucna bez servisu prostě neobejdete u žádného stroje a ten má Varina za všechny roky nejlepší co do počtu servisu a nejdostupnější co do náhradních dílů. Bohužel vše na ní taky dost stojí, ale to se nedá nic dělat, naštěstní je na bazarech na ni dost náhradních dílů a staršího příslušenství. Kdyby se u nás prodávali (a hlavně servisovali motobloky z ruska a ukrajiny (Zubr, belarus a další), šel bych hned klidně do těchto (vidím na nich masu materiálu, která u Hechtu a Mountfieldu citelně chybí) a hlavně vidím že převodovka je z litiny a to je pro mě rozhodující + oproti Vari aktivní vývodová hřídel, takše nepotřebujete převodovku DSK 316. Náhradní motory si na všechny stroje dnes již dnes bez problémů seženete, s dalšími díly to bude ovšem velký problém. Jenže bez servisu to do budoucna nejde a nechat si zasílat z ciziny každý, byť drobný náhradní díl je drahé a hlavně časově náročně, nehledě k domluvě. Takže po dlouhém přemýšlení jsem nakonec vzhledem k opotřebení starého stroje, nekoupil Hecht ani Zubra ani Moufield ani Belarus, ale opět jsem se rozhodl a koupil si v akci Vari Global s vozíkem a s čínským motorem za 40.000,- Kč. Za tu cenu je prostě nepřekonatelná. Starou sestavu prodám, protože má už něco za sebou. Ještě k tomu poznamenám, že s motorem Honda 190cm jsem ji nekupoval z jednoho prostého důvodu, protože rozdíl ceny je 10.000,- kč a za tu stejnou cenu stojí na internetu stejný nový motor Honda 190 cm bez spojky, kterou stačí přemontovat z čínského motoru (kdyby se pokazil), čemuž zas tak nevěřím, protože ne vše čínské je špatné, jen občas je třeba poslouchat motor a včas něco popravit a provádět údržbu motoru a výměnu oleje. Kvůli bezpečnosti při jízdách s jednonápravovými traktory musím dodat, že tento nesmí být v kritických chvílích silnější než vy, protože pak se nestačíte divit jak vám zkroutí ruce a muže způsobit šeredný úraz. Ještě chci dodat k Zubrovi s aktivním vývodem, že způsob zapojení sekačky na trávu s jeho velkou váhou a tím pádem malou obratností se u sečení asi řádně zapotíte, nehledě k tomu, že v malých prostorech a koutech se ním neotočíte. Proto u bubnového sečení preferuji jednoúčelový stroj s volnoběžkou v kolech (pro ty co si chcou připlatit.)  Pro jízdu v zimě s Terrou pak na kola určitě nasaďťe řetězy na kola z auta. používám staré s Formana a nemůžu si vynachválit co všechno Tera vyjede, když je zamrzlo a do 15i čísel sněhu. Tak jsem se snažil trochu shrnou mé zkušenosti jednonápravovým traktory a při nedostatku financí bych asi šel do staré sestavy z Terry a to kvůli dostupnosti servisu. Když budete kupovat starší stroj, je dobré zatížit vlek nákladem, projet ji do kopce nebo zkusit na místě prodeje orbu, abyste zjistili, zda nevyskakují z převodovky převody a nemuseli jít z převodovkou hned do servisu. To je tak vše co bych chtěl k tomuto tématu dodat.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 10 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika