Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ano, Husquarna 555 RXT tak opravdu působí. Má ještě lepší popruh než Solo 154 a je celkově robustnější. V den kdy jsem ji koupil jsem měl v ruce i nejsilnější Stihl ale zvolil jsem Husqarnu, právě z důvodu robustnosti. Už jsem si nemohl dovolit další šlapnutí vedle. Když jsem oddělal úhlovou převodovku, abych vše důkladně před prvvním použitím promazal, tak hnací tyč uvnitř Husqarna trubky je v plastovém pouzdýrku (trubka v trubce)... U Castoru mám poctivá ložiska a taky je to znát při protočení převodovkou. V ložiskách klade protočení menší odpor než v plastovém uložení. U Sola jsem to nezjišťoval. Ze všech tří strojů má nejnižší spotřebu jednoznačně SOLO 154. Na stejné množství benzínu udělá Solo nejvíce práce. V tom mne Husquarna zklamala, ale je to fakt. Výkonově v hustém porostu je Husquarna 555 srovnatelná se Solem 154, ale se Solem se mi pracovalo lépe. Castor 45 D je slabší. Mám pocit, že strunová hlava Sola 154 a myslím i Castoru se točí ve vyšších otáčkách než u Husquarny a možná proto strunou lépe sekají Solo či Castor. To mne také překvapilo. Bohužel, jak jsem psal, Solo vydrželo sekat jen pár hodin než se rozpadlo. Dosud je v Mountfieldu v opravě a seznam závad byl velký. Solo 154 je dle mého názoru bežec sprinter na krátkou trať, zatímco Husquarna je vytrvalec (doufejme). Usuzuji tak z chodu motoru. Tak kultivovaný chod motoru jako má ta moje Husquarna jsem ještě nikdy neslyšel. To je opravdu radost při práci poslouchat a radost si s tím motorem pohrávat. Solo je naproti tomu velice hlučné až má člověk strach jít do otáček. Pokud by každé Solo bylo jako to moje tak v kombinaci s drahým servisem Vám takový produkt nemohu doporučit, pokud jej budete chtít hodně využívat. Husquarna má ještě jednu velkou výhodu oproti Solu či Castoru, do zásobníku se vejde 10 metrů 3 mm struny a perfektně funguje tap and go systém vysunováíní struny. U Castoru nebo Sola je to zhruba polovina - asi 6 metrů. Se Solem musíte hodně mlátit o zem a u Castoru jsem radší "tap and go" vůbec nepoužíval. Pozn. u Sola mám profi strunovou hlavu (stojí ca 1000 Kč), takže žádný šunt. Nemohl jsem si zvyknoput na to, že výška sekání je o něco vyšší u Husquarny, pořád jsem se zarážel o zem, sekání nebylo tak plynulé, byl jsem hodně vyčerpaný, ale to je o zvyku. Shrnuji: Husquarna - perfektní chod motoru, vysoký výkon, vynikající popruh, větší spotřeba, nižší otáčky, vytrvalec. Solo: neuvěřitelně nízká spotřeba, vysoký výkon, tuhé tap and go, jinak manipulace a práce velice příjemná, Castor 45D - to je téměř nezničitelný univerzální stroj, ale u mého starého modelu mi vadila vyšší spotřeba a později i nízký výkon. Tento týden vyzvednu opravené Solo 154 v Mountfieldu a pokud už nic nenapíšu, tak platí vše výše popsané.

Pavel Charvát  

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 14 a číslo 14.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika