Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den, chtěl bych poprosit znalce a uživatele modelů Stihl FS 240 C-E nebo Husqvarna 535RTX, aby mi poradili jaký z těchto modelů si vybrat a proč. Vybírám jen z těchto dvou modelů a o jiné značce už taky neuvažuji. Mám-li to zhrnout, tak...

Stihl FS 240

+ přijde mi, že má lepší ovládání (při studeném startu se složitě nenastavuje na rukojeti půlplyn)

+ dají mi k němu lepší popruhy

+ Egostart

+ kompenzátor

- průměr 3-zubu jen 250mm

- vyšší vibrace

- údajně poloprofi

- není ve výbavě strunová hlava (nová poloautomatická stihl 300Kč)

Husqvarna 535RTX

+ profi

+ průměr 3-zubu 300mm

+ lepší popruhy ve výbavě

+ strunová hlava ve výbavě

+ nižší vibrace

- blbý nastavování půlplynu

- přijde mi že má kratší trubku (jsem vysoký a delší je pro mě lepší)

Více rozdílů jsem nenašel. Hlučnost není až tak důležitá. Používám ochraný štít se sluchátky. Spotřeba bude asi stejná a malý rozdíl není důležitý.

Mám to k baráku na sečení zahrady 2000m2 a na vyžínání v soukromém lese kolem stromků.

Oba modely můžu mít za shodnou cenu a to 15tis, takže podle ceny se mi těžko rozhoduje. Spíše mě zaujali ty vibrace, ale to může být zkreslené způsobem měření. 

Prosím tedy o Vaše doporučení, názory a poznatky.

Pavel

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 17.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika