Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Ideální by bylo, kdyby pozemek byl někde nad svahem nebo příkopou či něčím podobným. Potom by podle mně měla stačit pořádně hustá meliorace, třeba co metr, dva metry do země zakopaná děrovaná plastová trubka, co by při tání sněhu nebo velkém dešti odváděla vodu ze země pryč.  Já myslím, že to odsolení by během pár let zmizelo.  Pokud to tak nejde, tak vidím jako jedinou možnost nějaké čerpací studny, ze kterých by se voda nějakým levným čerpadlem s malou spotřebou vyčerpávala pryč, umístěné tak, aby depresní kužel studny byl na tom pozemku. Nevím přesně, jak by to bylo s povolením, to by se muselo projednat na příslušném úřadě.

Je ovšem taky důležité, odkud ta sůl přišla. Problém by byl, kdyby to byla propustná půda a sůl by putovala společně s podzemní vodou třeba z toho pozemku pneuservisu, to by se potom prodražilo, protože by se na hranici musel vybudovat nějaký jímací systém té zasolené podzemní vody, která by se musela odčerpávat, mohlo by to potom naopak znamenat ale natahování znečištěné podzemní vody z pneuservisu k tomu pozemku.. Pokud je to zasolení třeba jenom ze staré skládky soli kdysi na tom pozemku umístěné atd, mělo by to jít.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika