Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Reakcia na host - xxx.xxx.4.108 (?), 12.12.2008 16:43 :

Zdarec aj vam, Mr. "Schořel", potesilo ma, ze ste dnes " mluvil s elektrikářem co učí na vysoké škole jak to doopravdy je! " Je akiste len moj problem to, ze si myslim,  ze ten vas elektrikar uci na hodne vysokej skole, urcite aspon na 5-poschodovej skole, (a mozno aj vyssej), pripadne, ze ste ho videli v len v zrkadle...

 Inak by totiz ani posledny asistent uciaci vysokoskolsku elektrotechniku nemohol u striedavej komplexnej reaktancie s dominantnou zlozkou indukcneho charakteru (ako typicky elektromotory su) ratat elektrodynamicke pomery pomocou vzorca Ohmovho zakona pre jednosmerny prud kdesi zo zakladnej skoly. Verte, ze ani po desiatom pive. Teda, aby som bol presny, akysi dobre utajeny, hmlisty naznak vypoctu indukcnosti by sa v druhej casti vasho prispevku pri velkej snahe dal tusit, aj ked ratat v ohmoch induktanciu je jaksi znacne neurvale.  Inymi slovami, verme, ze ste ratali induktanciu, lebo ako je inak mozne, hodnota vami uvadzaneho odporu 1,8 ohmu odrazu skocila na 5.55-nasobok: 10 ohmov len prostym zvinutim!  Ani sto takto Vami vyprofilovanych elektrikarov nezmeni nic na fyzikalnom fakte, ze predlzovacka zvinuta, alebo rozvinuta, alebo akokolvek zmuchlana ma stale rovnaky ohmicky odpor (tzv. cinna reaktancia).   To, co sa pocas skrucania predlzovacky pri striedavom prude meni, to je indukcia, resp. indukcna reaktancia. Ak ale pripustime toto, a teda velky priestor na laborovanie nam fyzikalne zakony v tomto pripade uz nedavaju, tak musime pripustit existenciu induktancie a indukcnej reaktancie aj u zvinutych "vlaken" v "lanku" medenej  "duse" predlzovacky. Ejha! Ale ta je tu, ci uz je predlzovacka skrutena alebo nie. A preto nemozno zanedbat ani tuto zlozku celkovej reaktancie, a ani dynamicky sa meniaci ubytok napatia na nej. So sarmom sebe vlastnym takticky zamlcujete frekvenciu, asi preto, ze sa jaksi predpoklada 50 Hz. Chyba lavky! Moderne elektricke spotrebice, a navyse casto prave tie vecsieho el.prikonu maju casto elektronicku regulaciu, nezriedka zalozenu na pulznom regulovanom menici, ktory tych driemajucich 50Hz "rozcvici" na nemalo desiatok TISICOK Hertzov! A to teda induktanciu vzrusi prevelice! Obzvlast zabavne to moze byt u zvaracieho invertoru, ktory si to dzemuje na 40 000 az 60 000 Hz. Preto sa uprimne a bez naznaku ironie tesim, ze invertor pana Vyslouzila na dlhej predlzovacke to vydrzal. Mozno ze to vydrzi aj nabuduce. Lebo moze to vydrzat. Ovsem aj nemusi...

A este poznamka pre p." Schořela" :  Ak ste necitali moju argumentaciu vyssie, tak vedzte prosim, ze som v nej nesuhlasil s vasimi tvrdeniami typu  "... 100m/1.5mm kabel je takto naprosto ¨vhodný a nehrozí že by schořel"  a snazil som sa strucne naznacit ze aj pri rozvinutej predlzovacke mozu vzniknut skody a to dokonca aj ked predlzovacka sama nezhori...        ___pooh.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 19 a číslo 11.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika