Pomoc při výběru hrachu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 128.2 (?) 
22.2.2011 16:57, zobrazeno: 33485x

Dobrý den máme doma malou zahrádku a letos se poprvé chystéme zasadit hrách. Chtěl bych se zeptat jakou odrůdu by jste mi doporučili. Je to hlavně pro děti takže aby byl sladký ale i velký a bylo ho co možná nejvíce. Děkuji za odpověď

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 152.120 (?), 1.3.2011 10:31

Dobrý den, my máme dobré zkušenosti s kudrnáčem od sema. Je sladký, rodí celkem dlouho a příliš nepoléhá. Nebo pak Oskar, ten je raný. My většinou pěstujeme dva druhy, jeden ranný a druhý pozdnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.135 (?), 1.3.2011 12:13

Zdravím.

Na stránkách prodejců (např. Semo) je u každé odrůdy napsáno, jak rychle roste, kolik má výnos a podobně. Nastudujte. Je lepší postupný výsev nebo několik odrůd. Pro děti mají v sekci Mlsné jazýčky odrůdu Cezar. Já po x letech se Zázrakem z Kelvedonu letos vyzkouším několik dalších - mám tam tuším Oskara, Havla, Radovana a Radima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.36 (?), 1.3.2011 14:34

Také doporučuji mrknout na stránky Sema, já osobně taky letos studovala a už mám objednané semena.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 191.35 (?), 1.3.2011 17:07

Já mám rád hrách cukrový - jedí se celé lusky. Například odrůda Ambrosia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 1.3.2011 17:09

pídil jsem se po hrachu a nakonec jsem vybral Oskar a Radim-dle popisu a odolnosti i uzitkovosti..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 1.3.2011 18:28

Už více let objednávám různé odrůdy hrachů ze SEMO a musím říci, že jsem trochu rozpačitý. Ne, že by osivo nebylo kvalitní, ale všechny odrůdy mi přijdou - vzdor popisu na smržických stránkách - k nerozeznání. Žádný nelze pěstovat bez opory, žádný se nevyhne dřevnatění. Chci-li pozdější sklizeň, netřeba odrůdu s delší vegetační dobou, prostě vyseju později. Ať jsem hledal  nuance jak chtěl, přišly mi všechny kuličky stejně velké i chutnající . Tedy, mnohem větší chuťový rozdíl vidím u jedné odrůdy v různých fázích zralosti než mezi odrůdami navzájem.  Neumím říci, která odrůda se mi osvědčila víc než jiné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 128.2 (?), 1.3.2011 19:05

díky za odpovědi kouknu se na produkty firmy Semo a snad neco vyberu.b

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.173 (?), 2.3.2011 17:52

Při výsadbě hrachu mám stejné poznatky jako pan Vysloužil. Za ty roky jsem vyzkoušel všechny, i 6 druhů ročně. Jen závěrem, že je sklízím v ranné fázi zralosti, a chutnají skvěle všechny. Rozdíly jsem nepoznal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.36 (?), 3.3.2011 9:14

Tak já měla loni dvě odrůdy, jeden byl cukrový a jeden dřeňový a tam se výsledek opravdu poznal, cukrový byl o moc sladší samozřejmě. Ale nevím, co to byly konkrétně za odrůdy. A letos zkouším také více odrůd, tak jsem zvědavá, jak to dopadne. Petra S.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika