Polehnutý hrách



host - 166.26 (?) 
22.5.2009 18:40, zobrazeno: 8107x

Zdravím,

tak dnes byl odpoledne pořádný slejvák a vichr a totálně mi to zničilo hrách. Mám osetý pruh 6 řádků asi 8 metrů dlouhej - 25cm řádek, 5 cm rostlina. Měl jsem nad každým řádkem nataženej špagát, ale jelikož to bylo 8 metrů, povolil a hrách polehl. Co s ním teď? Už je dobrých 50cm vysoký, kvete jak o závod, ale leží!!! Dá se s tím něco udělat, nebo ho mám nechat jak je a modlit se, aby se vzpamatoval a aspoň něco se urodilo. Předpokládám, že od spoda totálně shnije!

Co myslíte? Poraďte

Díky

Michal

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 55.26 (?), 23.5.2009 22:43

Já myslím, Michale, že teď už fakt jen modlit, modlit a modlit. Myslím, že mít špagát osm metrů je docela odvaha. Logicky se na takové délce musí prověsit, už jen váha narostlého hrachu ho musí notně zatížit, natož pokud je mokrý. Určitě bych dala zhruba co 1,5 metru další opory. S tímto hrachem teď už asi nic nenačarujete. Zasaďte nový, v klidu doroste a dozraje. Ještě jenom takový dotaz - když máte 6 řádků 25 cm od sebe, jak byste obíral dejme tomu ty dva vnitřní řádky? Nedovedu si to moc představit. Sázívám dva řádky, takže mám ke každému z jedné strany přístup. Neumím si to představit, fakt. Vždyť se při obírání těch vnitřních musí ty krajní rostliny dost poničit, ne? Já se ptám možná blbě, ale fakt by mě to docela zajímalo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 231.226 (?), 25.5.2009 9:15

napíchať pod neho rôzne konáre zo stromov nech ho drží nad zemou, inak zhnije... dozreje aj tak... nemusí vyzerať jak z učebnice, ide teraz o to zachrániť čo sa dá...    Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 25.5.2009 9:24

Já bych se v tuto dobu nebál 50cm vysoké rostliny hrachu zvednout i s provazem. Pokud nejsou stonky zcela přelomené, porostou dál. Některé se možná zlomí, ale nebude jich většina.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 16.190 (?), 25.5.2009 12:37

Sběr ze 6 řádků 25 cm od sebe?Lze např takto:  z krajních a kam dosáhnu pro děti a pro sebe na přímou spotřebu. A až zjistím, že je většina "tak akorát" totální sběr do mrazničky nebo do sklenic, jak je kdo zvyklý.

Polehlý bych se pokusil zvednout a dát další opěry. Už jsem to také absolvoval, teď už ze zkušenosti dávám opěr víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 166.26 (?), 8.6.2009 19:30

Já žádné rádky neobírám.  Sezobnu jen něco co je u kraje, ale moc mi nejede. Jinak všechen nechám dozrát tak do poloviny července a vše najednou vyloupu. Stonky usušim (hrachová sláma ej výborná pro králíky) a hrách samozřejmě taky - něco málo dám rodině do kuchyně, zbytek králíkům, slepicím, atd.

Já sem hrách dával "prvně". Loni jsem měl jen metr na metr a lehl jako letos, ale nakonec z toho bylo 5 litrů. Představoval jsem si, že když napnu špagát, nelehne, bude sklizeň mnohem větší. Nenapadlo mě, že by se mohl špagát tak prohnout - prostě moje blbost!

Abyste se nedivili, proč mám takovýho hrachu - to množství pro to zkrmování není zas takový a nevyplatilo by se to. Hlavní příčina je ta, že potom co ho v červenci slidim hned zaseju ranou mrkev, karotku, která po hrachu roste sama - do konce září je obrovská. Hrách totiž obohacuje půdu o dusík. Takhle to udělám i obrácen - v létě zaseju hrách tam, kde byla karotka.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 246.18 (?), 17.2.2011 15:20
Já jsem kdysi pěstoval tzv. nepoléhavý hrách, který měl zvláštní úponky a počasí s ním lehlo nehnulo.
foto
foto
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika