Podpěra pro fazole



Stránky: 1,  2   
llor - (2) - 157.168 (?) 
12.4.2010 10:24, zobrazeno: 46978x

Prosím kolegy zahrádkáře o nápad, jak pěstovat fazole (respekt. u jaké podpěry). Nemám možnost fixace jakýchkoli drátů jak na budově tak na plotu - tj. pěstování na volném prostranství - záhonu.

Pedem děkuji kutilům za jejich návody a nápady!

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.137 (?), 12.4.2010 12:31

Dobrý den, já si budu stavět pro fazole takový plůtek z tyček. Je to hezky vidět na krátkém videu (v druhé půlminutě) "The Happy Gardener". Už jsem podobnou konstrukci viděla několikrát a moc se mi to líbí. Jsou to vlastně jenom tyčky, ale elegantně řešené. Taky se z těch tyček dají stavět takové "kostry na teepee".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
llor - (2) - 157.168 (?), 13.4.2010 11:15

Je to stream z 03/04/2010:

The Happy Gardener Date: 03/04/2010 Sophie Thomson visits an amazing character in Adelaide who has an abundant productive garden..

Nevypadá to špatně. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 13.4.2010 16:42

Děkuju, ale já tam fakt žádné opory pro fazole nevidím. Mrzí mě to, protože mám už asi měsíc nachystané větve a celkem vím, jak to udělám (spíš do toho tp), ale trochu mám obavy, aby mi to pak obrostlé neporazil vítr. Takže jsem chtěla zkušenosti druhých. I tak pěkné jaro a ať se všem na zahrdkách daří. D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 183.242 (?), 13.4.2010 16:56

Mám dojem, že paní myslela to králičí pletivo.  Jinak já měla na železné tyčce navázány provázky, ta byla položena na zemi, provázky jsem vedla k větvím stromu a tam vyvázala. Jeden rok jsme fazole pěstovali také na kari síti přidělané na dvou tyčích. Mám je taky v samozavlažovacích truhlících a provázky vedené na balkon. Tam spíš pro parádu, ale vítr není zrovna dobrý. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.145 (?), 13.4.2010 17:07

Bohužel nejde vložit odkaz přímo na to video, ale jen na stránku, kde je těch krátkých videí více, takže musíte trochu hledat (nabídka dalších videí se zobrazuje vpravo od "hlavního" (nejnovějšího) videa, tak tam najít to s názvem happy gardener.) Jde o konstrukci z tyček spojenou nějakým lýkem (já to budu dělat provázkem). Nahoře jakási "vodící"  spojovací dlouhá tyčka, ke které se z obou stran trochu zešikma přivazují další tyčky, které jsou zapíchlé do země v pravidelných odstupech. Výška tak, aby se dalo pohodlně sklízet (do 2 m). K úpatí každé tyčky se vysadí ta fazole (cokoliv), která se pne po konstrukci nahoru. Vznikne takový zelený dlouhý plůtek, na průřezu trojúhelník. Ty "teepee" jsou zase často vidět v různých bio/eko/permakulturních zahradách - opět pět šest dlouhých tyček zapíchaných do kruhu a nahoře svázaných. K úpatí tyček vyset fazole, výsledkem je zelený stan:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.98 (?), 13.4.2010 17:29

Já jsem loni vyzkoušela "teepee" z tří pořádně zabodnutých dlouhých kroucených tyčí k rajčatům a vítr to nerozmetal . Veni

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fíček - (15) - 168.21 (?), 13.4.2010 19:46

A co použít,,betonářskou síť,,.Mám z toho udělanou opěru pro okurky, takovou trojnožku ve skleníku.Používáme to víc jak 5 let, je to stabilní a po sklizni to jen strhám, bez poškození opěry a poskládám na sebe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 183.242 (?), 13.4.2010 22:41
Betonářská síť = kari síť, taky používám na okurky, nemá chybu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Fíček - (15) - 168.21 (?), 14.4.2010 8:56

Já jsem si v tu chvíli nemohl vzpomenout na,,kari,, síť.Mám z ní udělané dvě stěny, jednu pro pnoucí růže, které mi oddělují kompostový prostor a druhou, která mi kryje zeď.A když se to natře vhodnou barvou, tak ani nevíte, že je tam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika