Nový druh mega falozolí? Jde u nás sehnat?



host - 69.62 (?) 
17.9.2014 14:41, zobrazeno: 8528x

Dobrý den, má někdo zkušenosti s touto maga fazolí a dá se u nás normálně pěstovat venku a koupit u nás semena? Pod jakým názvem kde sehnat. Fazole vypadají fantasticky. Ještě video... Děkuji za odpověď. Dana

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 234.228 (?), 17.9.2014 15:45

Domnívám se, že se jedná o vignu čínskou, která se dá koupit i u nás (Semo). Pokoušela jsem se ji bezúspěšně pěstovat po dva roky. Nevyrostla do udávané výše a i lusky nebyly tak dlouhé, asi jen kolem 30 cm. Jako rarita zajímavé, ale k užitku to nebylo. Možná že ve více chráněné poloze by byla lepší, já jsem ji měla na místě kde dosti profukuje. Naše běžné žluté keřové fazole mě přinesou více radosti. První semena jsem nakoupila přímo v Číně z ebay. Druhý výsev byl Semo i Čína, rozdíl jsem nepozorovala. V.L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
EvinaH - (8) - 240.1 (?), 3.3.2015 8:59

Já ji budu letos zkoušet, tak jsem zvědavá. Že mi nedorosto metové délky mi je jasné i vzhledem ke zdejším podmínkám, ale myslím, že i těch "pouhých" 30cm bude dobrých. Pár prvních lusků nechám, zda-li se jim povede dozrát, jinak bude vyloženě jen na zelené lusky. Pak dám vědět, jak to dopadlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Qesham - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (126) - 183.190 (?), 5.1.2016 23:42

Správně to asi je 'dlouhatec kubánský,nebo vigna dlouhoplodá'. Německy Spargelbohnen latinsky Vigna unguiculata sesquipedalis. Pěstuji je opakovaně, spíše jako raritu - potřebují dost slunce, rostliny vyrostou asi do 2 -2,5 výšky, lusky jsou asi 30 cm dlouhé, problémem je také nedostatek hlízkových bakterií na kořenech v našich podmínkách, loni jsem konečně nějaké objevil, tak zkusím inokulaci v letošním roce. Snad porostou lépe. Loňské sucho jim také nepřálo. Jak jste dopadla Vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika