Nižší pnoucí fazole



PavelRabek - (43) - 211.161 (?) 
30.8.2016 22:43, zobrazeno: 3749x

Nezná někdo tyčkovou (plazivou) odrůdu fazolí, která by byla vzrůstem spíše menší? (řekněme 1,5 m). Chtěl bych trochu experimentovat s využitím kukuřice jako opory a nechci aby mi ji bujná fazole zadusila. Jedná se o indiánskou metodu tři sestry, někde se to tu již probíralo (na políčku kombinujeme kukuřice, fazole a dýně). Letos jsem zkoušel kukuřici s dýněmi a nevedlo se tomu špatně, jenže odrůdu kukuřice mám vzrůstově menší než je ta krmná co se pěstuje na polích, proto sháním menší fazole...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 157.239 (?), 31.8.2016 4:57

Sněhurčino zahradnictví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PavelRabek - (43) - 211.183 (?), 31.8.2016 6:36

Vážený pane, pokud k tomuto tématu nemáte co říci, pak prosím raději mlčte. Pokud již máte potřebu druhé napadat, tak se příště alespoň podepište, pod rouškou anonymity je každý hrdina...

Jinak co se týče tématu, objevil jsem zatím jen jednu fazoli, která by měla být nižšího vzrůstu: „Plazivka (Kruiper)“ – stará rodinná odrůda z Německa (z oblasti Boedexerského údolí – Weserbergland), tradičně pěstovaná neobvyklým způsobem ve smíšené kultuře s tuřínem tak, že fazole byly vysévány do meziřadí k tuřínu a jejich rostliny se plazily po zemi mezi tuříny, případně je přerůstaly. Před prvním mrazem byly fazole vytrhány a zavěšeny na půdu, po vyschnutí mláceny cepem. Vzrůstem „nízká tyčková odrůda“ – může být pěstována buď s oporou, nebo bez opory jako „plazivka“, semeno hezké krémově bílé s červenými flíčky (připomínající některé východoslovenské, příp. ukrajinské odrůdy).

Ale zajímají mě zkušenosti druhých...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika