Moje luskoviny v roce 2020



host - 61.20 (?)
15.7.2020 16:59

Obaleč hrachový: První motýli se objevují od konce května do poloviny června a kladou svá vajíčka od poloviny června do poloviny července rozptýleně především na kališní a okvětní lístky. Vylíhlé housenky se prokousávají do lusků. Suché teplé počasí v této době umožňuje velkému množství housenek dostat se do lusků. Přezimování a kuklení probíhá na pozemku, kde byl napadený porost. Ochrana postřikem insekticidy. Myslím si, že by také pomohlo chránit porost proti náletu motýlků- moje oblíbené staré záclony. V každém případě nepěstovat hrách tam kde byl v minulém roce poškozený obalečem. Čím dál, tím lépe.

           Vladimír

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 61.236 (?), 14.7.2020 14:53

Odkaz na to video jsem už někde dával. Také pěstuji Gusty, ale z přímého výsevu po 5 květnu. Ani jsem se nedíval jak na tom momentálně jsou. Budu je ještě teď (možná později, musím se podívat kdy jsem je sel loni) vysévat na všechna volná místa. Loni to bylo skvělé, dcera byla spokojená.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.216 (?), 15.7.2020 9:24

Dobrý den, prosím o radu. Hrášek kupuji od Sema, loni to byl Oskar a letos Oskar a Kudrnáč. Zaseto na 2 záhony, kde bylo loni zelí a saláty. Hrášek již loni na jiném záhonu byl trochu červivý, letos to byla katastrofa. Nestačil ani dozrát a byly červivé téměř všechny hrášky, jen ty úplně malinké ne. Ničím chemicky neošetřuji. Co mohu udělat pro to, aby se situace neopakovala příští rok. Děkuji za odpovědi.Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.20 (?), 15.7.2020 16:59

Obaleč hrachový: První motýli se objevují od konce května do poloviny června a kladou svá vajíčka od poloviny června do poloviny července rozptýleně především na kališní a okvětní lístky. Vylíhlé housenky se prokousávají do lusků. Suché teplé počasí v této době umožňuje velkému množství housenek dostat se do lusků. Přezimování a kuklení probíhá na pozemku, kde byl napadený porost. Ochrana postřikem insekticidy. Myslím si, že by také pomohlo chránit porost proti náletu motýlků- moje oblíbené staré záclony. V každém případě nepěstovat hrách tam kde byl v minulém roce poškozený obalečem. Čím dál, tím lépe.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.216 (?), 16.7.2020 8:31

Děkuji pane Vladimíre.Pěkný den, Marie

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PavelPl - (4) - 21.118 (?), 12.3.2022 22:13

Fazole jsem měl loni také dvoumetrové, záleží zda se mají po čem pnout.
Žrala mi je ale nějaká malinká potvora, byla mezi spodní a vrchní stranou listu, tak jsem na ni nijak nemohl. Nejsem si jist, zda nedal větší úrodu keříček fazole než jedna fazole dvoumetrová. Určitě byla křehčí.
Na serveru jednoho anglického zahradníka jsem narazil na fazole FAVA, které seje na podzim a které jsou mrazuvzdorné. Existuje něco takového v Evropě? Také tam má dvoumetrový hrášek...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kubais - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 242.213 (?), 21.3.2022 13:11

Pokud vím, tak jediný u nás prodávaný opravdu vysoký hrách je Alderman, běžně k dostání. Fava beans je Bob zahradní, ke koupení spíš na internetu např. na AEV. Jinak bob je v Anglii "částečně mrazuvzdorný", pravou českou zimu ale většinou nepřežije. Vysazuji jej ven spíš už předpěstovaný (malé sezeničky) v březnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika