Kukuřice ze sadby?



Stránky: 1,  2,  3   
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?) 
6.3.2016 16:32, zobrazeno: 21557x

Loni jsem zkoušela "tři sestry" a kukuřice naprosto nestíhala. Proto bych jí ráda dala letos náskok. Máte zkušenost s předpěstováním kukuřice? Je už vhodná doba na výsev? Jak hluboko pak zasadit, šla by trochu zahrnout (aby se nevyvracela větrem), nebo by uhnila? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 147.46 (?), 6.3.2016 17:19

Jak je to s třemi sestrami jsem nezkoušel a zkoušet nebudu, je to záležitost permakulturních snílků. Že by se vyráběly kukuřičné flancky, jsem ještě nikdy neslyšel a ani nikde nečetl. Kukuřice se pouze vysévá do hloubky 4-10cm. Hloubka je odvislá od typu půdy a od velikosti zrn. Datum setí je odvislý od pěstitelské oblasti, při teplotě půdy nad 10 °C, od 15.4 - 17.5. K vašemu účelu by byla nejhodnější nejranější odrůda s velmi rychlým počátečním růstem. Takovou asi těžko seženete. potravinovezahrady@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 6.3.2016 17:34

Tak ja se rozhone nepovazuji za permakulturnihgo snilka, spis se kazdoroce potykam s oporou pro fazole (nemam konstrukci, ke ktere bych tahala provázky) a s tím, že mi kukurice vyvrací vítr. Tak jsem doufala, ze by si mohly ty rostliny pomoci vzajemne. Akorat ze kdyz je kukurice dlouha 30 cm, fazole uz ma pres metr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.239 (?), 6.3.2016 17:43


Proutí je dost v každém háji-nebo snad žijete na poušti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 147.46 (?), 6.3.2016 18:15

To snad nemyslíte vážně!! V každém háji něco roste, ale vhodné proutí je „nutné“ si vypěstovat. Obrost na dřevinách v háji má délku kolem 30eti cm, a to nestačí ani jako opora k hrachu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 6.3.2016 18:24

Kecy v kleci, lísky, nebo jasanové nálety za dva, tři roky udělají několik metrů výšky+sílu-průměr, který tomuto účelu maximálně a bohatě postačí! Pařezinový způsob hospodaření je dobrým návodem pro ty, kteří hledají způsoby a nevymýšlí důvody, proč to nejde. Další možnost je otevřít prkenici a koupit-kšefty jsou narvané k prasknutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 147.46 (?), 6.3.2016 18:42

Jj. kecy kecy. I o ty nálety a pařezové výmladky je třeba se postarat!!! A co když takové možnosti nejsou?? Tak přichází na řadu rada obsažená v poslední větě vašeho návodu. Ale co se týče mne, nemám potřebu se kochat fazolovým porostem u koupených klacků. To si ty fazole raději koupím. Zahradu provozuji proto, abych si něco za mi známých podmínek vypěstoval do kuchyně, tím pádem něco ušetřil a pohybem při potřebných činnostech, zabránil zkrácení šlach a zkysnutí krve v žílách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 6.3.2016 18:56

Kukuřici vysévejte, když u Vás rozkvetou třešně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daneek - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (91) - 228.52 (?), 7.3.2016 7:14

Tady mi vzdycky dokazali vlidne poradit, a najednou takjova emotivni hadka o nicem. Jako na emiminu, tak tady mate smajlika jako na emiminu:indecision tedy dekuji hostu c.2, ktery se me zastal :-)

A vysvetlete mi, proc je fazole na kukurici tak zasadne spatne.  zabije jedno druhe? Vzbnike jedovata plodina? Proste to chci zkusit pro zajimavost, berte to jako moje soukrome posetile prani.

Prouti dostatecne delky jsem opravdu v okoli nikde nevidela (hlavne, kdyz by se muselo nejmene pul metru jeste zapichat, aby se nevyvratilo - a propos - proutek v zemi za 5 mesicu neuhnije? Uhnile fazole jsem sklidila loni, kdyz se mi skacela opora, kdyz jsem byla na dovolene a po navratu uz to prorostlo tak, ze to neslo rozmotat. 

KUKI dekuji, ale to je asi pro vysev rovnou ven, ja jsem chtela zkusit udelat sazenice.  Na pytlikach pisou, ze v chladnejsich oblastech to lze ze sadby, ale asi to nikdo nedela, protoze jsem instrukce nevygooglila. asi to udelam ted a za mesic lupnu ven, snad to dubnove chladno vydrzi, je teply rok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.101 (?), 7.3.2016 8:51

Skúšal som to a nie je v tom žiadny problém. Do kelímkov od jogurtu som zasadil po dva zrnka kukurice.  Ak vyšli dve rastlinky, jednu odstrániť.Pri veľkosti cca 10 až 20 cm som ich vysadil na trvalé miesto. Z kelímku som to vyklopil, korene som nenarušil. Pri zasadení dobre poliať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika