Keříkové zelené fazolky



Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.142 (?)
2.11.2017 20:54

Gusty.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 57.142 (?), 2.11.2017 20:54

Gusty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6460) - 9.135 (?), 2.11.2017 21:23

Pěstoval jsem Lunu, vlákna neměla, chuť nedokážu zhodnotit, fazolová. Z pnoucích už jsem tu jednou chválil Neckargold, velmi výnosná a použitelné i starší lusky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.32 (?), 12.1.2018 22:04

Nám se osvědčila odrůda žlutých keříkových fazolek ELEKTRA a ze zelených Casablanka dobré výnosy lusky pěkné bez vláken máte s nimi někdo také zkušenost 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 13.1.2018 20:04

U všech fazolek na zeleno je napsáno- velmi chutná. I jiné vlastnosti uvádějí podobné. Zatím co jsem se ptal, tak za nejchutnější někteří uvádějí Gusty. Která z těch dvou odrůd, které pěstujete se Vám zdá chutnější? Elektra nebo Casablanka?

                    Vladimír

PS.: Jako zajímavost: Koupil jsem keříčkovou fazoli s velkými bílými semeny, ale bylo tam také napsáno Fasoleus cocinneus (fazol popínavý) a výška toho keříčku (?) má snad být 1,4 m. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 14.1.2018 12:10
Zlte krickove struckove, su vacsinou najskorsie, najradsej ich mame ako privarok, omacka s koprom. Odrody: maxidor, fructidor, zlota saxa, neckargold, elektra, laurina. Zelene krickove struckove - najradsej do salatov, smotanova polievka (tzv.staničná), do rizota, al ako dusena prilohova fazulka. Odrody dublette, dita, prinzessa a i. Fialove krickove struckove -chutovo menej lahodne nez zlte a zelene, ale odolnejsie. Takze ak pridu vosky, tak fialove nam zachranuju urodu (nestriekam). Inak, ako tzv. Zeleninova vypln. Odrody: blauhilde ai. Zlte sirokostruke, zvacsa tahave. - maslovite, chutne pod maso (zmes maso, zo zeleninou -dusene),al na rozne indicke thajske korenene jedla. Mam ich velmi rada, su urodne a dozrievaju koncom leta a na jesen, ked uz krickove koncia, pokial som nesiala krickove este druhy krat. Odrody: supernano giallo, anita, goldmarie, serpedor, tytania, merveille de venise, Zelene sirokoluske, tahave - zeleninova vypln, nejako som im neprisla na extra vyuzitie. Zabudla som: Dcera ich ma rada dusene na masle s chilli. Vravi, ze na tuto upravu su najlepsie zelene siroke. Odrody: limca. Fialove tahave, lahodne, jemne, neskoro na jesen, vydrzia az do mrazov, priloha dusena, al. cokolvek ine. Odrody, ake natrafim napr. Milka. Alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 14.1.2018 12:28

Tak to je skvělé hodnocení keříčkových fazolí. Musím si to zkopírovat a ještě několikrát přečíst současně s tím, jaké odrůdy lze ještě pro tuto sezónu sehnat. Budu zkoušet a za dva roky bych měl mít jasno, co mně nejvíc chutná a vyhovuje. Děkuji.

                     Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 14.1.2018 12:40
Som rada, ze Vam to bude uzitocne, pisala som to pre Vas Vladimir. Registrovala som otazku uz na jesen. Odrody som uvadzala tie, co mam doma. Priznavam, ze mam dobre skusenosti s polskymi fazulami a bobmi. Maju aj sirsi vyber. Myslim si vsak, ze v sucasnosti ponukany sortiment fazul na zeleno su vsetky odrody urodne achutne. Treba len trafit čas sklizne a sposob upravy. Nech sa Vam dari. Alena
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 187.177 (?), 17.1.2018 6:16

Potřebuji vědět, zda-li by bylo možné vypěstovat tyto fazolky jako následnou plodinu po velmi raných bramborách, t.j. asi koncem června.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.166 (?), 17.1.2018 6:40
Zvyknem siat v tomto obdobi, asi tak do polky, konca jula (cervence). Oficialne sa pise do konca juna. Vacsinou sa mi zadari a zda sa mi, ze uroda je este lepsia, hlavne zdravsia, nez ta na jar siata. Rizikovejsie je vsak klicenie -aby nevyschli. Zvyknem si to nacasovat pred julovymi dazdami, kt prichadzaju cca 10.-12.7. Zda sa mi ze rastu lepsie, nez ked sa to snazim len zalievat. Niektory rok sa vsak pri skorych mrazikoch stane, ze cast urody primrzne, to je uz riziko.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.17 (?), 17.1.2018 11:04

Zajímalo by mne, z ktré části Slovenska jste.

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika