Co mi žere lusky bobu a hrachu?



rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?)
9.7.2016 0:11
Já bych vsadil na křečka. Přesně tak mi sklidil hrách a bob, pak poničil kukuřice a pustil se i do červené řepy. Kdyby nebyl chráněný tak bych na něj nalíčil past na potkany za 24,90 že železářství s kouskem klasu kukuřice, a pak ho někde zakopal. Je za něj až 50.000 pokuta. P.S. Ty barvy co popisujete jsou jedinečné pro křečky.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 209.135 (?), 7.7.2016 18:28, zobrazeno: 4526x

Pravda, popelí se tam občas slepice.Ale všechny hrachové lusky jsou fuč, opravdu zbylo jen hrachovisko. Máme rádi bob zahradní, je to mohutná rostlina a letos mohla být sklizeň.Ale nebya.Chodím tam tak ob den a když jsem přišla s dvěma kýblama, bylo to poválené, stonky co stály měly lusky užrané jekoby shora a nikde nebyly ozobané zbytky zrn. Zato je velká nora v oharovisku a v ní vtažený lusk. Něco jsem i zahlídla, rezavo černo bílé, ale že by křeček dokázal nadělat tolik škody? Ani jedna okurčička, vše jen samčí květy.Ze by i to udělali? Takže slepice: rozhrabou, počamtají, pozobají, ale nechávají zbytky. A navíc by to těch 5 slepic nezvládlo.

Křeček: pokud vím, tak si dovede udělat zásoby značné, ale toto nezralé by mu zhnilo. Kromě těch corpus delicti lusků v noře - má tam mladé?

Utok ze vzduchu hrdličky: Vysoko zhora uzobnuté lusky, ale ten bob nespolkne celý-byly by zbytky zrn, což nejsou.

Napadá vás něco? Pro letošek je to už jedno,,ale ten bob příští rok budu chránit vlastním tělem. Tak babo raď. Děkuji, dědo.        Jitka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 7.7.2016 19:13

Křeček to není, spíš typuji na Hryzce vodního. Ten před lety ukradl lusky mně.  Až při následném rytí záhonu jsem objevil pod hrachovištěm skoro dva metry dlouhou noru, ze které jsem postupně vyhrabal vrchovaté vědro neporušených lusků, které si tam odnesl jako do spižírny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.135 (?), 8.7.2016 8:09
Hrzzce máme taky. Ale škodu takového rozsahu bych od něj nečekala. Hned se půjdu do té nory podívat. Dík za tip. Dám pak vědět. Jitka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
rbata - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 134.22 (?), 9.7.2016 0:11
Já bych vsadil na křečka. Přesně tak mi sklidil hrách a bob, pak poničil kukuřice a pustil se i do červené řepy. Kdyby nebyl chráněný tak bych na něj nalíčil past na potkany za 24,90 že železářství s kouskem klasu kukuřice, a pak ho někde zakopal. Je za něj až 50.000 pokuta. P.S. Ty barvy co popisujete jsou jedinečné pro křečky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika