Špenát jahodový



host - 180.2 (?) 
14.5.2009 20:19, zobrazeno: 36861x

Zdravím, dnes jsem si zakoupila v květinářství semínka nazvaná "špenát jahodový", velmi mě zaujalo, že vysoké stonky s lístky podobné tvarem libečku jsou obsypány červenými plody, velmi podobné plodům moruše. Je psáno že sice pěstujeme jako okrasnou roslinu, ale jedlé jsou plody i listy :)

Máte někdo zkušenost s touto rostlinkou? Chtěla bych ji vyset na záhonek ještě nyní, snad se zadaří, na úrodu jsem velmi zvědavá :) Děkuji za odpovědi.

Nea

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.12 (?), 14.5.2009 20:27

Nechci Vás klamat, ale je to na nic. Máme tu rostlinu, ale užitek z ní velký není. Pravda je, že plody dozrávají velmi brzy - krátce po zimolezu. S jahodami ty plody mnoho společného nemají, spíš drobné maliny bez chuti a se zrníčky. Rostou v paždí drobných lístků, takže pro špenát   by se musely pečlivě otrhat. Pokusím se najít fotky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.2 (?), 14.5.2009 20:42

Zmařil jste mé chutě :) ale děkuji moc za příspěvek,, určitě to vyseju, psáno je listová zelenina, která se pěstuje na okrasu :) tak aspoň nějaký užitek snad bude :)) Foto bych uvítala..

nea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 15.5.2009 0:24

Také jsem to zkoušela - drobné malinky jen sladké bez chuti, lístky drobné (nedovedu si představit, z kolika rostlin by byla 1 porce). Okrasa nic moc, šla na kompost...           Lída

ps - na sáčku to vypadalo líp...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 16.5.2009 12:34

Našel jsem ty fotky

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 180.2 (?), 16.5.2009 15:51

Tedy to ale vypadá krásně - do našeho prázdného koutu na zahrdě jako dělaná :)) Jsem zvědavá, jestli se mi zadaří taková krásná kytka jako u vás. Ještě bych se zeptatala jestli je to jednoletka, množil jste ji nějak? Děkuji, nea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 113.58 (?), 18.6.2009 11:58

Dobrý den, připojím se svou zkušeností. Také jsme vloni narazili na zajímavá semínka. Vyseli jsme bohužel dost pozdě, tak že rostlinky vyrostly, ale bez plodů. K mému překvapení špenát přezimoval a letos má i krásné plody. Chuť je trochu zvláštní, protože podle barvy člověk očekává sladkou, ovocnou chuť. My jsme se shodli, že ta chuť je sice nasládlá, ale spíše zeleninová, asi jako mladý hrášek. Moje 1,5 roční vnučka to nechtěla dát z ručičky. Moc se jí rostlinka líbila i chutnala. Celá rostlina není moc vzhledná, Je to takový chomáč větviček asi 0.5 m vysoký. Ale přesto doporučuji vyzkoušet jako zajímavost. Špenát se teprve chystáme vyzkoušet, ale vybrané větvičky jsou v kytici, nebo i samotné, ve váze krásnou dekorací nad kterou se každý, kdo ji vidí, poprvé rozpývá. Rostlinka je naprosto nenáročná, stačí přímý výsev a trochu vláhy. Každá nová věc je zajímavá, čekání napínavé a výsledek potěší, aspoň oči určitě.

           Přeji úspěch Naďawt

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.174 (?), 21.6.2009 18:31

Na tuto rostlinku jsem narazila. Vysadíla... ale nesklidila. Nevím, kde se stala chyba :o(. Obyčejný špenát vysote hravě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.194 (?), 2.6.2011 11:15

Nevzešlo ani jedno semínko. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.196 (?), 13.6.2011 22:01

Dobrý den,

máme na zahradě jahodový špenát již několik let a vysévá se sám. Jeho plody jsou podobné chuťově malinám nebo moruším, ale jsou málo sladké a hodně šťavnaté. Ve větším množství jsou prý mírně jedovaté, ale zatím mi nic nebylo. Celkově je rostlina dekorativní a zralá semínka, která zůstanou v zemi, vyrostou následující rok. Když Vám už jednou vyroste, máte ji napořád ze samovýsevu.

zdraví Lec

Merlík - špenát jahodový
Merlík - špenát jahodový
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika