Škůdci na listech salátu, yzopu, bazalky



Tamarar - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (67) - 77.68 (?) 
23.6.2012 9:13, zobrazeno: 14227x

Dobrý den, uměl by mi někdo prosím poradit jaký škůdce se mi to usadil na salátu, yzopu a bazalce? Vyfocen mám jen salát, yzop jsem raději vytrhal, byl silně poškozený, ale veškerý salát již k tomu také nemá daleko. Moc děkuji za jakoukoli pomoc co s tím. M.

Škůdci na listech salátu
Škůdci na listech salátu




Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 101.88 (?), 18.11.2012 9:45

Dobrý den,

mám něco stejně vypadajícího na bazalce. Podařil se Vám zjistit o co jde a nebo alespoň nějakým způsobem rostliny vyléčit?

Miroslav Bartoň

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.2 (?), 18.11.2012 10:41

Podle mě to vypadá na třásněnky, podívejte se, jestli někde na rostlinách nejsou droboučcí hmyzíci vypadající jako úzké černé čárečky (snadno se dají přehlédnout). Bohužel neporadím, co s nimi na bylinkách, na pokojové kytky se dá použít něco jedovatého, ale na bylinky ne. Třásněnkám se daří v suchém vzduchu, v létě pomáhá nechat rostliny několik dnů venku, nejlíp na dešti, ale v listopadu fakt nevím (rosení mi doma nijak nepomohlo, když se topí v ústředním topení). Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 244.77 (?), 11.4.2015 11:26

Kdysi mi poradil pan V. Větvička - obalit vrchní část květináče iglelitem (vlastně přikrýt zeminu. Pak stači kbelík plný vody, přes něj vodorovně vedle sebe dvě prkénka s mezerou uprostřed. Květináč obrátíme tak, aby by co největší část rostliny byla ponořena do vody a necháme působit třeba 2 hodiny. A funguje to. Takto jsem se zbavila i neviditelných škůdců na chilli papričkách. Nebo ještě malé zelené housenky, které se v košaté bazalce špatně hledají. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:15
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika