Salát indoor po celý rok



host - 2.13 (?) 
15.2.2019 11:35, zobrazeno: 2916x

Zdravím, chystám se vytvořit celoroční grow salátků a kdybys mi mohl odpovědět na pár věcí, bylo by to super, protože se mi nedaří dohledat správné informace.

Už mám jedno patro s bylinkama a zářivkama 2x 18W T8 6500K 865 Philips TL-D a roste to pěkně a chtěl bych přidat ještě jedno patro se saláty.

1) Stačí 2x 18W Philips na ty saláty nebo radši koupit ty narva Bio Vital 2x18W? Nevím jaké spektrum pro saláty.

2) Jít rovnou do hydra nebo klasika hlína? Já hydro nikdy neměl, tak nevím jestli se do toho pouštět. Jsem na začátek spíše pro hlínu.

3) Jak často svítit? Dodržovat stejné svícení pořád nebo se mění perioda nějak? Saláty jsem nikdy nepěstoval :-)

4) Z jaké výšky svítit těma zářivkama? Co vím tak vůbec netopí a dávají se vždy co nejblíže, ale nevím kolik chce salát světla, aby to nebylo na škodu.

Díky za odpověď, moc mi to pomůže.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 2.13 (?), 15.2.2019 13:20

Díky, mrknu na to :-)

Pokud případně někdo odpoví na pár těchto otázek budu moc rád! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.219 (?), 31.3.2019 10:44

Mám jen jednu zkušenost coby experimentátor typu "jestlipak by to šlo" - chtěli jsme doma využít zahálející set na předpěstování sazenic. A ono to šlo - v prosinci jsme vyseli a od půlky února sklízíme listový salát indoor :-)

Zářivky - 5W noname z Aliexpress, vzdálenost cca 20 cm od sazenice, doba svícení cca 10 - 12 hodin (bez časovače), pěstování v hlíně. Delšího svícení se bojím, aby nehnaly do květu (i když ony to ty listové tolik nedělají).

Přikládám fotku sazenic cca měsíc po výsevu.

Salát dubáček
Salát dubáček
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika