Rukola, kam na ňu?



Stránky: 1,  2   
host - 224.52 (?) 
13.11.2011 18:11, zobrazeno: 19690x

Rukolu niekedy kúpime v supermarkete a žene veľmi chutí. Máme záhradku a chceli by sme ju skusiť pestovať. Ale o tejto zelenine ako takej nič neviem. Na nete sú veľmi sporadické informácie a dosť pesimistické, čo sa týka dostupnosti tejto zeleniny resp. jej sadby na našom trhu. Ak máte nejaké informácie, kde sa dá zohnať semeno rukoly, dajte vedieť. Veľmi ma potešia aj iné informácie, skúsenosti s pestovaním, prípadne nejaké recepty či typy na podobnú zeleninu.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 147.107 (?), 13.11.2011 19:09

Semena se běžně koupí v obchodě pod názvem Roketa. Nevím jak v slovenčině. V zimě se vysévají na vatu a konzumují při výšce asi 4 cm podobně jako řeřicha, jestlï znáte. V létě se dá vyset na záhon, vytvoří růžici listů a pak stvol s květy. Pokud je mladá, je jemnější, když kvete, už tak dobrá není, hořkne. Semena bez problémů dozrají, celé rostliny se sklidí, usuší a vymlátí. Semeno klíčí dobře. Vzrostlé to vypadá jak nízká řepka, či hořčice. Semena jsou velmi drobná, menší než mák.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 89.29 (?), 29.12.2011 17:30

Roketu má ve své nabídce firma Semo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 224.35 (?), 29.12.2011 19:12

Rukola môže a nemusí byť roketa.

Bližšie o tom filozofujú tu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.200 (?), 5.6.2012 16:58

Doplním dotaz? Jak sklízet rukolu aby byl výnos pro domácí co nejvyšší? Semínka jsem zakoupil, vyrostla ta rukola co se prodává v supermarketech, z pár rostlin bylo listů na několik salátů z tohoto pohledu je tedy velmi efektivní rostlina. Za prvotní přízemní růžice rukola vyhnala do květu, listy se dají dál sklízet ale je to ten nejlepší způsob pěstování? Jedné rukole jsem pokusně v růstu zamezil odlomením stonku ale žádné další listy nevyrazily - je to obecný jev nebo jen náhoda tohoto jednoho kousku?

Druhá vysetá várka právě dorůstá do stavu těsně před tím než začně vyrážet do výšky tak se chci zeptat jak správně postupovat dále. Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6490) - 9.2 (?), 5.6.2012 17:41

No přece stejně jak postupujete teď. Postupnými výsevy. Jestli máte čas, chuť a možnosti, plánujte si je tak, aby pořád dorůstaly nové rostliny. Když začne hnát do květu, přestává mít rukola dobrou chuť a listy jsou tvrdé. Pak se zlikviduje. Můžete pár rostlin nechat na semeno uzrát. Uchovat se to nedá, mrazit to zřejmě nemá smysl. Holt se musíte smířit s tím, že v zimě pro ni půdjete do marketu. Právě taky sklízím z pár řádků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 5.6.2012 19:57

Hmmm, rukolu od Sema jsem vysadila a byla jsem zklamaná, protože vypadala i chutnala jinak, než jsem zvyklá z marketu... právěsad Listy poměrně velké, trochu chlupaté, ožrali mi ji dřepčícisurprise a hlavně mi teda strašně brzo vyhnala do květusad Máte někdo na to nějakou fintu? A pravděpodobně budu muset příště zkusit něco jiného, našla jsem tohle a to se vizuelně podobá rukole z obchodu víc : Diplotaxis tenuifolia - křez tenkolistýsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.138 (?), 5.6.2012 23:34

Semo nabízí snad obojí, i když je v tom guláš. Rukola by měla být Rucola selvatica, také Wild rukola. A Semo nabízí Wild rocket.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 185.138 (?), 5.6.2012 23:40
Ještě dodám, že ten zmatek je vyložen na stránkách Semo, profi trh, kde se uvádí, že Wild rocket je Rucola selvatica a: Kořeny této diploidní rokety vydrží i tuhé zimy. Roste od pozdního jara do podzimu, přičemž je možné její listy sbírat průběžně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.233 (?), 6.6.2012 10:56

dřepčíci jsou problém. zatím to řešíme pěstováním v truhlíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika