Přímý výsev - úspěšné vyklíčení



host - 28.103 (?) 
30.4.2021 6:48, zobrazeno: 571x

Zdravím,

uskutečnil jsem přímý výsev čínsých salátů, hořčice, mrkví, řep, hrachu (no celkem dosti zeleniny =)...), pokaždé však jen po troškách na test. U každé bylo na obalu napsáno přímý výsev od března na stanoviště. Já tak učinil tuto neděli. Jaké je procento vyklíčení z jednoho semínka? orientačně? Dával jsem vždy cca 3 k sobě. Kdy mám očekávát první klíčky?

Děkují

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 28.103 (?), 30.4.2021 7:55

dodávám přímý výsev na záhon, žádný pařník...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 91.196 (?), 30.4.2021 9:04

Asi začínátecool? No, je toho víc, co rozhoduje o úspěšnosti Vaší činnosti. Např. stáří semen, jejich předchozí způsob skladování, hloubka výsevu, složení zeminy, vlhkost a teplota... Klíčky byste vidět neměl, snad máte na mysli lístky? Obecně z toho Vámi vypsaného dříve raší hořčice, salát, hrách, pak řepa a nakonec mrkev. Vše má rádo více vlhkou a záhřevnou půdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 28.103 (?), 30.4.2021 10:03

Ano, přímý výsev jsem ještě nepraktikoval =). S výsevem jsem počkal do konce dubna, kdy by mohlo býti více teplo. Zarazilo mě, že se může přímý výsev provádět již v březnu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 30.4.2021 12:22

Jo, jo-příroda čaruje, zahrádkář zíráwink. Mrkev a petržel dokonce nižší teploty+stálejší a větší vlhkost uvítají, musí v jejich semínkách dojít k určitým biochemo procesům, které jinak brání klíčeníenlightened. Taky ocení vzduch pod úrovní terénu, a tak při jejich startu-hned po výsevu nastřídačku bohatě zalévám a co 3-4dny mělce kypřím. Protože i tak vzcházejí až 1měsíc, tak do řádků trousím co cca 10cm po dvou, třech semínkách ředkvičky, která raší už po několika dnech a já se díky tomu při okopávce správně blížím k budoucímu porostu, avšak nářadím ho neničím. Jsou pěstitelé, kteří sejí vhodné odrůdy koř.zel.už na podzim.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika