Kopr



host - 184.133 (?)
27.7.2017 13:56

Letos dost trpí houbovkami. Hustý porost večer často zalitý mi popadal, když byl vysoký asi 15 cm. Zůstal jen kousek, který jsem protrhával. Ale tam, kde jsem hodil jen pár semen je ho dost. Bez zalévání, i na stále vlhkých místech. V okurkách, v pařeništi, mezi košťálovinami. V okurkách nemám v ploše moc mokro, u sazenic mám klacíky, které ukazují kam zalévat. Neleju do nich vodu plošně. A tak ten kopr dostává vody jen trochu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.121 (?), 26.7.2017 23:29

Osobně pro kopr nedělám zvláštní záhonky, ale seji jej jako příměs do plodin, které se okopávají a nepříliš zastiňují půdu. Výsev provádím po okopání před předpovědí deštivého týdne. Pokud bych vysel dříve, on si stejně počká na období, kdy občas prší a v době mezi dešti sluníčko půdu ohřeje. Možná děláte chybu v přehnaně poctivé zálivce - půda je pak chladnější a málo provzdušněná. Pamatujte, že k vzdušnosti a záhřevnosti půdy přispívá dobře mineralizovaná organika.  Tedy tam kde se hnojilo loni kompostem jsou podmínky ideální. Naopak tam kde jsou slehlé těžké půdy se kopru dařit nebude.

Taky můžete zkusit výsev do samozavlažovacího truhlíku. Vemete si truhlík dlouhý cca 50-60 cm a nasázíte tam jednu "indikační rostlinu" (třeba muškát). Na zbytek plochy nasijete mělce kopr. 

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
pkovarik - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1331) - 112.187 (?), 27.7.2017 7:28

Vloni jsem vysel kopr na kraj záhonu a byl nádherný. Letos jsem ta samá semena vysel na to stejné místo, a jsou to třetinoví chcípáčci. Přitom péči jsem mu věnoval shodnou, záhon jsem i prohnojil kravským hnojem. Takže mám za to, že je to spíš o náhodě, jaký se ten rok zrovna podaří, a nejde s tím nic dělat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 27.7.2017 7:55

Kopr se opravdu chová trochu "jankovitě", někdy je to les, jindy neklíčí a neklíčí. Nedá se s tím asi moc dělat, použít čerstvý osivo a zkoušet to furt. Když se chytí na záhoně divoce, je vyhráno až "přehráno", jako u mně letos, nosím to do kompostu a srdce mi krvácí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 27.7.2017 9:05

Ještě před pár týdny bylo kopru všude plno. Kráčeje s plnou náručí na kompost srdce mi krvácelo. Teď ale na záhonech divoký kopr zasychá a končí, mám co dělat, abych natrhal čerstvé snítky na tzatziky či dresink ke grilovačce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.133 (?), 27.7.2017 13:56

Letos dost trpí houbovkami. Hustý porost večer často zalitý mi popadal, když byl vysoký asi 15 cm. Zůstal jen kousek, který jsem protrhával. Ale tam, kde jsem hodil jen pár semen je ho dost. Bez zalévání, i na stále vlhkých místech. V okurkách, v pařeništi, mezi košťálovinami. V okurkách nemám v ploše moc mokro, u sazenic mám klacíky, které ukazují kam zalévat. Neleju do nich vodu plošně. A tak ten kopr dostává vody jen trochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 27.7.2017 15:35

Pokud to má být nejen zaručeně úspěšné, ale i v dostatečném množství, doporučuji následující: Vytvořte si na osluněném místě vyvýšený záhonek (výška 10cm postačuje) s propustnou zeminou. Po výsevu zalévejte denně. Když rostlinky vzejdou, vyjednoťe je a zalévejte málo. Dá se zrealizovat třeba hned. Při vyšších teplotách však budete muset při klíčení zalévat i několikrát denně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
alfonss - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (99) - 32.192 (?), 26.8.2017 9:19

vyroste kopr když ho zaseji 26.8.2017? Stihne to do podzimu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 68.213 (?), 26.8.2017 10:38

Vyroste, ale podzimní už  nema to správný aroma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 33.3 (?), 26.8.2017 15:15

Muzete to nejak upresnit ja vtom nevidim zadny rozdil jaro nebo podzim aroma to bude podle me porad stejne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika