Kolik zeleniny denně sníte



Stránky: 1,  2   
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?) 
1.12.2017 8:44, zobrazeno: 9075x

    Poslední roky si příroda dost krutě zahrává s ovocnáři. Je spíše více míst, kde úroda není, nebo je jen velmi malá. Vitamíny, vláknina, barviva, cukry, tuky, bílkoviny může dodat v určité míře i zelenina. O té bych mohl říct, že se jí daří i když přijdou mrazíky po polovině května. Jak jste na tom s její spotřebou? Mám ve sklepě ještě pár kilo rajčat - spíše na šopák než na přímý konzum a nějaké ty dýně, ať už dlouhé nebo kulaté. Dojedl jsem ledový a římský salát (uklízím ho okolo prvních mrazíků s malým balem, dávám do truhlíků, ve kterých byly kytky za oknem do sklepa). Pravidelně denně teď jím endivii nebo eskariol, čekanku tvořící řídkou růžici. Je oproti salátu hořká, ale s nějakým přelivem, nebo v salátu s rajčaty to nevadí. Ve sklepě na kořeni vcelku dobře drží, pokud má vlhký bal, ani nevadne. Vždycky si uříznu celou růžici a mám jí na dva, tři dny. Až dojde, budu mít čekanku hlávkovou, pak kedlubny, topinambury, tuřín, jedlou řepu. Slupky, obalové listy dostanou králíci, já mám ten chutný vnitřek. Krmím prakticky denně, tak mám i já denně zeleninu. Pekingské zelí mi žere květilka, to také musíme zpracovat před Vánoci, aby z něj něco bylo. 


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.12.2017 9:50

Poslední rajčata sebral mráz. Na záhonech zůstala růžičková kapusta - bere se po celou zimu, ve sklepě je hromada hokaid. Dřív jsem měli celou zimu brukve - giganty, v poslední době se jim nějak nedaří.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 1.12.2017 11:50

Zlíňané se dlouho dřeli- v naději, že čuně střelí. Kvůli černé chorobě už mu tančí na hrobě. Bylo tu jen nakrátko-poloviční selátkocrying... Brzo zbyde jim jen zelé-neva, vždyť to přec je zdraví celécheeky! Jabka, hrušky, z flašky špunt-otřásá sa celý gruntwink. SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10078) - 70.240 (?), 1.12.2017 11:58

Aha. Otázka ale zní, kolik zeleniny denně sníte? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 1.12.2017 12:19

Těžko říct, to závisí od toho vepřového...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 1.12.2017 14:49

Ještě stále můžu, ale zároveň nemusím! SPCH, cha, cha, chálaugh!!! P.s.: zeleniny jím, kolik se jí vejde k tomu dalšímu-chleba ke špeku a rohlík ke klobásce se taky počítácool?Kolik samotný ne, ten už pro draze zalátané zuby nedám, bo bývá tvrdy. Taky SPCH. Nebo někdo jiný-třeba náščeva?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 1.12.2017 18:32

Kolik zeleniny denně zkonzumuji nedokážu kvantifikovat, ale nedovedu si představit vaření bez cibule, česneku, mrkve, petržele a brambor. Majoránka, celerová a petrželová nať sušená, pažitka, kopr a hrášek mražené. K tomu občas nějaký sterilovaný zeleninový salát nebo čalamádu. Před léty jsem zkoušel pukovou čekanku. Bylo to zajímavé zpestření jídelníčku, měl bych si to zase zopakovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 1.12.2017 18:41

Tak jsem nad tím přemýšlela při té vedlejší zelovocné diskusi. Počítá se i ta zelenina na vaření tedy? Dneska jsem čuměla do mrazáku, co by se tak dalo použít k výrobě nějakého oběda a našla nějaké párky od léta(původně pro návštěvu do listového těsta..a 2 zbyly) a dostala jsem nezřízenou chuť na bramborový guláš, který jsem nejedla snad 10let. Tak jsem si ho uklohnila. Takže dnes zatím:  cibule, česnek, paprika mletáwink a bramborysmiley Počítá se to?wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 1.12.2017 19:30

Počítá se i chmelový vývar?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 1.12.2017 19:55

Chmelový vývar - to je dobrá otázka. Kdyby to nebyla jen sranda, taky by se mi nelíbilo, že sčítáme nesčítatelné. Jabka s hruškami, melouny s hrachem, bez ohledu na obsah vody a sušiny nebo energetickou hodnotu. Podobným způsobem přišli nedávno odborníci na to, že sníme o polovinu více potravy než před mnoha lety, kdy nebyla k dispozici nízkokalorická vodnatá zelenina.

Takže já vlastně nevím, jak to spočítat. Teď navíc jím kromě svých cuket a rajčat i "repičky", které vypadají a chutnají jako velké ředkvičky (červené s bílou dužninou) asi 200 g/kus. Pokud nevím, jak se správně jmenuje to, po čem mohu ztloustnout, mám z jídla špatný pocit.

Zelenina
Zelenina
Zelenina s listy
Zelenina s listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika