Hlávkový salát



walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?)
13.5.2020 11:19

teď už je rozdíl trochu vidět, Safír je trochu větší a listy má křehčí, Bremexu vydrží hlávky o trošku déle, než jdou do květu. Jinak vše stejné. Ve stejnou dobu výsev, výsadba, sklizeň. Od výsevu semen do sklizně přibližně 3 měsíce. Jinak kombinace košťáloviny-salát docela pěkně vychází, prozatím jsem sklidil asi 200 salátů. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 3.5.2020 12:09

začíná sklizeň venkovního salátu Safír a Bremex (nevidím mezi nimi rozdíl) v meziřádcích mezi květákem a raným zelí. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 13.5.2020 11:19

teď už je rozdíl trochu vidět, Safír je trochu větší a listy má křehčí, Bremexu vydrží hlávky o trošku déle, než jdou do květu. Jinak vše stejné. Ve stejnou dobu výsev, výsadba, sklizeň. Od výsevu semen do sklizně přibližně 3 měsíce. Jinak kombinace košťáloviny-salát docela pěkně vychází, prozatím jsem sklidil asi 200 salátů. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 37.33 (?), 16.7.2020 19:50

Dobrý den. Saláty máte krásné. Nevím, čím to je, že mě nedělají takové pěkné hlávky. Ať je mám venku, nebo ve skleníku. Když už to trochu hlávku připomíná, tak je taková, ne pevná. Salát máme rádi, proto jsem ho po několika letech zkusila nasít, ale také proto, že ceny v obchodech jsou hrozné. Ale nevím, kde je chyba. Eva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 16.7.2020 23:42

Dobrý den, tak to také nevím, proč vám salát nejde. Můžu zkusit pátrat. Občas i mně se stane, že salátu kompaktní hlávka nenaroste, bývá to většinou u posledních kusů ve skleníku, když už začínají být více zastíněné okolo rostoucími košťálovinami. Pak to samozřejmě může být použitou odrůdou, například pěstováním velmi rané odrůdy o pár týdnů později, než je určeno. To pak rostlina opravdu kompaktní hlávku neutvoří, jen spoustu listů. Může jít i o nedostatek živin v půdě, salát potřebuje dobře vyhnojenou půdu, který způsobí, že hlávka konkrétní odrůdy, která má nějakou vegetační dobu, v té době prostě nestihne narůst. Osobně jsem časem úplně odstoupil od raných, letních a přezimujících odrůd a dělám jen výše popsané velmi rané odrůdy. V minulosti jsem byl spokojený s ranou odrůdou Král Máje, která je trochu pozdnější a dělá pěkné velké hlávky. V posledních letech už ale na ní nezbývá místo.Než se dostanou rostlinky na trvalé stanoviště, jsou nejméně 2x pikýrované. Nevím, jestli vám tohle pomůže, ale zkuste to znovu, ať se vám daří. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
seky - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (153) - 121.128 (?), 12.3.2021 18:12
Loni jsem poprvé na podzim vysela a následně v listopadu přesadila do skleníku ozimý salát Humil. Až do února moc nevyrostl, zato teď je každým dnem krásnější. Foto je z 10.3. 2021.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 12.3.2021 18:25

nádherné, gratuluji.yes Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2746) - 6.138 (?), 26.3.2021 20:24

Dnes už je 26.3. To už je jich pár snědených, ne? Jsou fakt k "sežrání". laugh

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1733) - 168.103 (?), 19.7.2023 19:29

zítra vyseju druhou část hlávkového salátu. Oblíbil jsem si odrůdu Cassini. Je to odrůda k celoročnímu pěstování, dělá velké kompaktní hlávky a netrpí hnilobou spodních listů, je odolná plísni salátové. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika