Hlávkový salát



host - 168.103 (?)
4.5.2019 15:32

začíná sklizeň salátu z venkovního záhonu. Walter


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 13.7.2017 9:58, zobrazeno: 17648x

Dobrý den

Ve skleníku jsem zasadil salát Adanial a Casiny někdy v dubnu. Rostlo to dobře. Sklízeli jsme jen listy a ten kel nechávali. Většinou na něm vyrašily další lístky. Někdy v červnu se začal vytahovat do výšky. Předpokládám, že kvůli semenu.

Teď má salát i půl metru. Ale lístky salátu na něm rostou dál. Jsou ovšem již jiného tvaru. Dají se s klidem pořád jíst?

A jak předejít tomu, aby salát rostl do výšky? Je to dáno tím, že jsme salát neodřezali při sklizni nad zemí? Když to takto odřežu, tak ten zbylý kel většinou odehnije a už se lístky nerozrostou.

A jak to děláte vy? Když je salát vhodný ke sklízení, tak ho odřežete celý a pak zasadíte nové semínko? Nebo ho otrhávate jak jsem popsal?Tedy jen lístky?

A co používáte proti těm malým slimáčkům, co na salát chodí v noci? Proti tym velkým jsem dal modré kuličky. Dobrý pomocník. Ale ti malí na modré neslyší(vlastně necítí :))

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 15.7.2017 13:25

Můj salát je momentálně vysoký 1,5m. Jíst se tedy určitě nedá, ale vezmu si z něj semínka. Vysil jsem před týdnem venku 3 různé druhy salátu, ale zatím mi nic nevzešlo. Asi je moc teplo a sucho. Zkouším to proto v květináči v interiéru. Zdá se, že červenec nesvědčí žádné odrůdě salátu. Tak snad zase v září.

Při sklizni jsem u loupacích odrůd napřed odlamoval listy a později jsem odřezával hlávky. Starší listy postupně hořkly, takže jsem ke konci jedl jen střed. Slimáky nemám. Sem tam nějaký šnek uliťák.

Salát vybíhající do květu (různé druhy 9.6.2017)
Salát vybíhající do květu (různé druhy 9.6.2017)
Salát Smaragd, postupná sklizeň (1.5.2017)
Salát Smaragd, postupná sklizeň (1.5.2017)
Zralý salát na semeno
Zralý salát na semeno
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jirka Va - (20) - 232.120 (?), 30.12.2019 18:33

zdravím ostatní pěstitele a chci se malinko pochlubit, že letos se mi povedlo v těchto mimořádně příznivých dnech, kdy tady u nás ještě nebyly delší ani silnější mrazy, sklízet salát ve folníku a ještě dnes jsem vzal poslední 4ks ze záhonku(byly přikryté netkanou textilií) J a Olí


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 16.7.2017 0:14

Salát je u nás jako sezónní. Pěstuji jej jen na jaře a jen hlávkový. Dříve jsem pěstoval i listový, ale ty listy nejsou tak křehké. Zhruba 120 salátů mívám na jaře v meziřádcích mezi květákem ve skleníku, dalších 100ks je na venkovních záhonech opět v meziřádcích. Pěstuji odrůdy Safír a Král máje, sklizeň začíná koncem dubna, končí začátkem června, pak už sklízím květák, zelí, kapustu a o salát není zájem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 30.4.2018 13:39

letošní sklizeň je kvůli březnovým mrazům o pár dní opožděná.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 66.105 (?), 30.4.2018 18:55

Máte je krásné. Hned bych je vyměnil. Ty moje (pěstované na Balkáně) jsou už některé velmi přerostlé a zaplevelené. Ty největší hlávky jím dva dny. Stále jich však mám moc. Sousedka si je bere pro slepice, protože za tři týdny už nebudou dobré ani pro zvířata. Škoda, že se nedají pěstovat i v horkém létě. Mám naplánováno, že na jejich místo dosázím ještě nějaké papriky, které mají horko rády.

Saláty různých odrůd.
Saláty různých odrůd.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.21 (?), 30.4.2018 19:54

Taky vy je máte nádherné. S ohledem na průběh letošní zimy, kdy byly až do konce března zejména v noci poměrně nízké teploty, takže ani ve skleníku to moc nerostlo, můžu být rád, že už mohu něco sklidit. A to jsem se ještě letos musel dělit s hejnem drzých vrabců, kteří mi salát každé ráno oklovali.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.103 (?), 2.5.2018 7:49

a takhle mizerné byly sazenice ve skleníku po výsadbě 6.4.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 17.9.2018 18:27

Já už mám zimní sazenice skoro přerostlé. Chci je sázet do země v říjnu. Podzimní salát už pomalu odlupuji. Jsem rád, že mi letos neshořel.

Zimní sazeničky před výsadbou
Zimní sazeničky před výsadbou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 4.5.2019 15:32

začíná sklizeň salátu z venkovního záhonu. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika