Chřest



Stránky: 1,  2   
host - 84.213 (?) 
7.12.2014 20:49, zobrazeno: 17472x
Dobrý den kde se dají koupit sazenice chřestu?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 35.48 (?), 8.12.2014 23:18

Já viděla ve větších zahradnictvích, ale ty peníze bych za to asi nedala, ze semínek to trvá sice o něco déle... ale příští rok už se snad dočkáme úrody.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Dana22 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (325) - 83.225 (?), 8.12.2014 23:48

Kolik toho vyroste z jedné sazenice nebo z jednoho semínka? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 220.138 (?), 8.12.2014 23:54

To záleží na velikosti sazenice a hnojení. Plno lidí neví, že chřest na zahradě má, protože jej pěstuje jako špatně živený zahradní asparágus (špargl do květinových vazeb).




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 9.12.2014 7:30

Z výsevu se dostanete k první malé úrodě za tři roky. V nabídce semen jsou jak klasické odrůdy, pěstované jako bělené, existuje i odrůda Mary Washington (snad je to tak dobře psáno), která se bere za odrůdu vhodnou ke sklizni chřestu zeleného. Mrkněte se na stránky muzea chřestu v Ivančicích. V květnu tam bývají chřestové slavnosti, obyčejně tam krom chřestu na jídlo mívají i sazenice. Řekl bych, že za dost práce a příprav přijde odměna až za pár let. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 9.12.2014 8:06

Nejrychleji -krom nákupu v zelenině- to jde tzv. dělením trsu, spousta zahrádkářů ví, že mají chřest, ale nepoužívají ho v kuchyni ani do kytic. Stačí v březnu až dubnu-podle počasí-vyrít část chřestového drnu a dobře zasadit na nové stanoviště. Skalík Petr, Chropyně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.105 (?), 5.12.2015 11:41

Zdravím.

Nechci zakládat zbytečně nové téma, tak to dám sem. Jaká je asi produkce chřestu? Lépe řečeno, kolik metrů chřestovny - kolik sazenic chřestu - je potřeba na osobu. Jasně, pro někoho jedna dost, pro jiného sto málo, ale kolik by se tak dalo počítat nějakým středním odhadem. Láká mě to zkusit, k odkopku se i dostanu, ale asi ne v množství větším než na dva tři trsy. Tudíž asi nakoupím ještě semena a zkusím vyset. Ale chtěla bych vědět, s jakou potřebou místa v zahradě mám asi počítat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 205.77 (?), 21.12.2015 11:28

Vzrostlejší sazenice chřestu - kde by se daly sehnad pro jarní vysazení? Připravil jsem záhon na jaro, takže pěstovat jej ze semínek je už pozdě, nevíc bych rád nějakou malou úrodu třebas už druhým rokem. Hledal jsem na webu, ale nejsem s to nic najít a nějakého známého s asparagusem na zahradě také nemám.  Děkuji,  Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 21.12.2015 11:36


Kupte v zelenině konzumní,  pichnite spodní půlkou do vody, další do vlhkého písku, do perlitu a při pokojových podmínkách určitě některé pustí fousy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 248.136 (?), 21.12.2015 11:44

To mi připomíná, že mám na starém kompostu vyhozené 4 sazenice a čekají na svůj osud yesorno. Tedy jestli do holomrazů pro ně najdu místo a nasázím je, nebo nenajdu a pak je přeložím na novoě založený kompost.

PS: prýty se zakořeňovat nedají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika