Žloutnutí listů u kroucené vrby



Stránky: 1,  2   
host - 194.163 (?) 
25.5.2010 12:26, zobrazeno: 25888x

Dobrý den, zhruba před měsícem jsem si na zahradě zasadil kroucenou vrbu. Nechal jsem jí nejdříve ve vodě zakořenit, aby pustila kořínky a pak jsem jí vysadil do země. Poté každodeně zalívám, aby měla dostatek vláhy. Vrbě nyní žloutnou lístky. Kde je chyba? Je možné, že má až moc vody??? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 59.62 (?), 25.5.2010 13:19

odpadnou a obrazí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 25.5.2010 16:23

S tím si nelamte hlavu a že by měla moc vody-vrba?Je to normální ona prosychá, ale hned vyrůstají nové listy. Navíc ještě nemohla zakořenit.Tak proto.To opravdu nehrozí, že by měla moc vody. A doufám že jste si ji zasadil někam do rohu, kde nehrozí žádné pohromy. Přečtěte si otázku kořeny vrby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 194.163 (?), 26.5.2010 16:10

Ano, mám ji v rohu zahrady. Dnes se mi kolem ní proběhli psi a ztratila skoro všechny listy, tak opravdu doufám, že obrazí. Jinak ji mám zasazenou zhruba měsíc a půl a nepřijde mi, že by rostla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 26.5.2010 17:31

Nebojte obrazí a to je krátká doba, aby bylo vidět jak roste, jen až zakoření uvidíte co dokáže. Já ji na jaře píchnu do květináče když dělám velikonoční výzdobu se zlatým deštěm a oboje zakoření a roste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 194.163 (?), 26.5.2010 18:40

No každopádně jsem na ní zvědaví. Jinak moc děkuji za rady!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.118 (?), 11.6.2010 21:02

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Koupili jsme domeček a na zahrádce je krásná kroucená vrba. Je už starší, ale pravděpodobně něčím napadené, listy žloutnou a na některých jsou něco jako mšice. Vzhledem k tomu, že jsem zahradník začátečník budu vděčná za každou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
helenaji - (4) - 21.1 (?), 14.6.2010 22:20

Dobrý den, také se přidám s podobným dotazem. Mojí vrbičce je asi pět let, už má cca 3 metry a letos taky začala zevnitř žloutnout a opadávat. Navíc se na ní objevily takové chomáče jakoby scvrklých a kadeřavých lístečků přirostlé na silnější větve a kmen. Nemáte někdo tušení, co to je?

Děkuju Helena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.149 (?), 15.6.2010 13:29

Mám na předzahrádce také kroucenou vrbu, nádhernou, řekla bych, že je to moje chlouba, snad jsem ještě nikdy pěknější neviděla. Vytvořila kránou kouli a přesně to, co píše paní Helena se mi letos stalo. Vypadá jako vypelichaná, opadávají, kroutí se a hnědnou listy, nadělá to velký nepořádek. Vrba je cca 4 roky stará. Myslím si, vzhledem k tomu, že si naříká více lidí, že to může být počasím, nebo je také možné, letos se obzváště rozšířili mravenci, že je napadená mravenci. Nebylo to ani vidět, ale manžel vysával pod vrbičkou listí, a když se vrátil, byl plný mravenců. Postříkala jsem ji jakýmsi bioprostředkem smíchaným s jarem a vodou, tak uvidím. Pokud by to pomohlo, tak ještě napíši a podívám se, jak se jmenuje ten postřik. Zdraví. 

Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Pavel66 - (1) - 17.18 (?), 8.6.2017 20:03

Dobrý den. Vím že je to 7 let od Vašeho dotazu ale mám nyní stejný problém. Divný rok 2017. Buxus napadený. Ptačí zob - listy se kroutí a jsou jako spálené a navíc ta vrba. Konce letošních větviček opadávají, jsou zaschlé azbylé listy jsou světle zelené až žluté. Proveden postřik proti savým a žravým. Bez zjevného efektu. Děkuji za jakoukoli radu. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika